X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ARiMR: wkrótce dwa nowe programy - dotyczące małej retencji i rolniczego handlu detalicznego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 16:30
We wrześniu i październiku zostaną uruchomione dwa nowe programy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pierwszy dotyczy tzw. małej retencji tj. dofinansowania na inwestycje w nawadnianie; drugi - to nabór wniosków dla rolników, którzy chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartolomiej Pietrzyk/Shutterstock.com

Będzie to program dotyczący "małej retencji", który przewiduje dofinansowanie do 100 tys. zł. Pieniądze będzie można przeznaczyć na obiekty i urządzenia chroniące gospodarstwa przed suszą.

A w październiku ma ruszyć nabór wniosków dla rolników, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego. Tu także można otrzymać do 100 tys. zł.

30 września ruszają też kolejne programy

30 września ruszą w Agencji nabory wniosków w ramach „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” oraz „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”. Dokumenty będzie można składać do 29 października.

Natomiast od 2 października do 12 listopada będzie można ubiegać się w ARiMR o przyznanie „Wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska”.

Obecnie otwarte są dwa programy związane z ASF

Aktualnie w ARiMR otwarte są dwa programy pomocowe. Do 28 września rolnicy z terenów objętych afrykańskim pomorem świń mogą wnioskować o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Z kolei do 31 grudnia przyjmowane są wnioski o przyznanie pomocy od tych rolników, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź z powodu wystąpienia ASF.

Od grudnia nabór na program inwestycji chroniących wody gruntowe przed azotanami

Dodatkowo ARiMR włączył do harmonogramu tegorocznych naborów program dotacji na inwestycje chroniące wody gruntowe przed azotanami. Nabór wniosków na to działanie zaplanowano na grudzień. Pomoc dla gospodarstwa może sięgnąć do 100 tys. zł.


O dokładnych terminach naborów wniosków zaplanowanych w aktualnym harmonogramie realizacji PROW 2014-2020 ARiMR będzie informowała na swojej stronie internetowej www.arimr.gov.pl, a także w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach Agencji oraz za pośrednictwem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: ponad 300 mld zł dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:08
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 25 lat wspiera przemiany na polskiej wsi. Przez ten czas, przez Agencję, na obszary wiejskie trafiło ponad trzysta 300 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: 150 tys. zł premii dla młodych rolników

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 14:36
W tym roku premia dla młodych rolników, czyli tych, którzy rozpoczynają działalność rolniczą, wynosi 150 tysięcy zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski do 29 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: pomoc dla dotkniętych klęską rolników

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 13:33
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje do 28 czerwca wnioski na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej po klęskach.
rozwiń zwiń