X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ukraina ma zakaz eksportu owoców i warzyw do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:10
1 września Unia Europejska wstrzymała import ukraińskich owoców i warzyw, informuje Ukraińskie Stowarzyszenie Ogrodnicze. Zakaz importu jest wynikiem wejścia w życie nowej unijnej dyrektywy. Dotyczy ona produkcji spożywczej objętej bardziej restrykcyjnymi przepisami fitosanitarnymi.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Celem dyrektywy jest ochrona terytorium Unii przed organizmami mogącymi przedostawać się na nie z dostawami jabłek, gruszek, pomidorów, bakłażanów, papryki i innych. W myśl dyrektywy państwa pozaunijne będące partnerami handlowymi zostały zobowiązane do przedstawienia oficjalnych pism stwierdzających brak występowania na ich terytoriach: Enarmonia prunivora, Grapholita inopinata, Rhagoletis pomonella, Guignardia piricola, Tachypterellus quadrigibbus, Neoleucinodes elegantalis, Tephritidae.

Dyrektywa wykonawcza Komisji (UE) 2019/523 z dnia 21 marca 2019 r. zmieniająca załączniki I–V do dyrektywy Rady 2000/29/WE w sprawie środków ochronnych przed wprowadzaniem do Wspólnoty organizmów szkodliwych dla roślin lub produktów roślinnych i przed ich rozprzestrzenianiem się we Wspólnocie.

Zdaniem Państwowej Służby Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów, w ukraińskiej produkcji nigdy nie wykryto wskazanych przez dyrektywę szkodliwych organizmów.

W związku z tym Służba zwróciła się do Komisji Europejskiej z prośbą o przywrócenie prawa jej wwozu na teren Wspólnoty. Tymczasem ukraińscy eksporterzy już zaczęli, na własny koszt, starać się o dokumentację pozwalającą ominąć nowe przepisy.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak