X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Fundusz Gwarancji Rolnych wesprze inwestycje rolne

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 19:43
Rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego będą mieli ułatwiony dostęp do kredytów inwestycyjnych i obrotowych. Minister  Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego powołali Fundusz Gwarancji Rolnych.
Audio
  • Na co zostaną przeznaczone środki z Funduszu Gwarancji Rolnych - o tym w radiowej Jedynce. /Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Rolnicy w ramach programu Dobrostan od 2020 roku będą mogli otrzymać wsparcie finansowe np. dla trzody chlewnej, macior i krów za podwyższenie ich dobrostanu.
Rolnicy w ramach programu "Dobrostan" od 2020 roku będą mogli otrzymać wsparcie finansowe np. dla trzody chlewnej, macior i krów za podwyższenie ich dobrostanu.Foto: pixabay

 Na razie to program pilotażowy, ma potrwać dwa lata.

Fundusz przeznaczona dla producentów rolnych

Fundusz Gwarancji Rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  to pierwszy w Polsce instrument finansowy, przeznaczony wyłącznie dla producentów rolnych i przetwórców  z sektora rolno-spożywczego – powiedział minister rolnictwa,  Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak podkreśla minister, problemem polskiego rolnictwa jest brak zabezpieczenia inwestycji, stąd ta inicjatywa odpowiada na oczekiwania rolników jak i sektora bankowego.

BGK uzupełnia system bankowy

Bank Gospodarstwa Krajowego jest między innymi po to, żeby uzupełniać system bankowy – podkreślił  Wojciech Hann, członek zarządu  BGK.

Jak wyjaśnia, obecnie BGK współpracuje z 11 bankami, w tym z dwoma zrzeszającymi banki spółdzielcze. − Gwarancje oferowane przez Fundusz uzupełnią tego co najbardziej brakuje – zabezpieczenia – mówi Wojciech Hann.

− Z tego programu ma szansę skorzystać kilkanaście tysięcy beneficjentów Ale to dopiero pilotaż,  za nim pójdzie rozwój tego narzędzia – zaznaczył Hann.

Jak informuje, gwarancje mają ograniczenia – do 5 mln w przypadku rolników, do 10 mln w przypadku przetwórców, gwarancja pokrywa 80 proc. wartości kredytu.

− Produkcja rolnicza jest mocno niepewna i obarczona dużym ryzykiem. . Dlatego system, który budujemy,  opiera się na dokładnych analizach realności przedsięwzięcia przeprowadzanych bankowców  – dodał minister Ardanowski.

Minister potwierdził, że po dwóch latach pilotażu, są plany znacznego rozbudowania i powiększenia Funduszu Gwarancji Rolnych.

Pilotażowy ma ruszyć w IV kwartale tego roku. Do tej pory wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ograniczało się do udzielania dotacji.

Aleksandra Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak