X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Będzie łatwiej o kredyty obrotowe i inwestycyjne w rolnictwie: powstał Fundusz Gwarancji Rolnych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:33
Powstał Fundusz Gwarancji Rolnych, czyli pierwszy w Polsce instrument finansowy przeznaczony dla rolników i przedsiębiorców z branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Udzielane przez fundusz gwarancje mają ułatwić dostęp do kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych - poinformował resort rolnictwa.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski (L) oraz podsekretarz stanu w MRiRW Ryszard Zarudzki (C) oraz członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Wojciech Hann (P) podczas konferencji prasowej pt. Utworzenie Funduszu Gwarancji Rolnych w ramach PROW 2014-2020, 30 bm. w siedzibie resortu w Warszawie.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski (L) oraz podsekretarz stanu w MRiRW Ryszard Zarudzki (C) oraz członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Wojciech Hann (P) podczas konferencji prasowej pt. "Utworzenie Funduszu Gwarancji Rolnych w ramach PROW 2014-2020", 30 bm. w siedzibie resortu w Warszawie. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Umowę w tej sprawie podpisał we wtorek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Wojciech Hann z zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego.

Fundusz ułatwi dostęp firm rolno-spożywczych do kredytów obrotowych i inwestycyjnych

Zgodnie z nią Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jako instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, zapewni wkład finansowy pochodzący z programu w wysokości 50 mln euro.

Gwarancje pozwolą na sfinansowanie 1,4 tys. inwestycji

Jak podkreślił minister , kwota ta pozwoli na uruchomienie ponad 1,1 mld zł akcji kredytowej, tj. na sfinansowanie 1,4 tys. inwestycji. Dodał, że jest to już znaczący wkład w rozwój inwestycji w rolnictwie.

Fundusz powstał w ramach unijnego wsparcia – podkreślił podczas podpisania umowy Ardanowski. Dodał, że udzielane przez FGR gwarancje mają ułatwiać dostęp do kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych.

Jak podano, szef resortu rolnictwa powierzył BGK funkcję podmiotu wdrażającego instrument w formie gwarancji spłaty kredytów w sektorze rolno-spożywczym.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął pakiet praw upraszczający finansowanie oraz organizację produkcji rolnej, w tym stosowania dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:40
Rada Ministrów przyjęła we wtorek pakiet rozwiązań usprawniających i upraszczających finansowanie wsparcia rolnictwa – wśród nich m. in. upraszczający zasady stosowania zaliczek dla płatności bezpośrednich.
rozwiń zwiń