X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Susza w rolnictwie: minister Ardanowski zapowiada nowy program nawodnień

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:50
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że w sierpniu zostanie uruchomiony nowy program nawodnień w rolnictwie. Chodzi o program małej retencji wody na obszarach wiejskich i dopłat do nawodnień.
Audio
  • Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że w sierpniu zostanie uruchomiony nowy program nawodnień w rolnictwie. Chodzi o program małej retencji wody na obszarach wiejskich i dopłat do nawodnień./IAR/.
W pierwszej kolejności wsparcie mają otrzymać gminy, które - według danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - były najbardziej poszkodowane przez suszę w ostatnich latach.
W pierwszej kolejności wsparcie mają otrzymać gminy, które - według danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - były najbardziej poszkodowane przez suszę w ostatnich latach.Foto: pixabay

W pierwszej kolejności wsparcie mają otrzymać gminy, które - według danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - były najbardziej poszkodowane przez suszę w ostatnich latach.

Minister Ardanowski przyznał, że w Polsce brakuje wody, a jej poziom w glebach się obniża. Zaznaczył, że wiosenne deszcze powstrzymały proces suszy i występuje tylko w „poszczególnych, niewielkich enklawach”, a nie w całej Polsce.

W sierpniu ma być uruchomiony program małej retencji dla gospodarstw rolnych

Minister przypomniał, że programy dotyczące retencji wód przygotowują jego resort oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Program małej retencji przygotowany przez resort rolnictwa ma być uruchomiony w sierpniu.

− Na razie jest na to 400 milionów złotych przeznaczone, cała pula to miliard złotych. Ja musze zacząć od tych gmin, które były najbardziej dotknięte suszą w kolejnych latach. I taki raport, na podstawie danych IUNG-u, jest przygotowywany. Tam będziemy dofinansowywali nawodnienia w gospodarstwach rolnych" - wyjaśnił minister Ardanowski. Dodał, że program dużej retencji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zostanie uruchomiony w przyszłym roku.

Polsce brakuje wody

Miliard złotych na ten cel ma pochodzić z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.


Zobacz więcej na temat: rolnictwo susza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak