X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Drobni rolnicy mają ostatnią chwilę na złożenie oświadczeń ws. dopłat

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:35
To już ostatnie dni na złożenie papierowego oświadczenia dot. otrzymania opłat bezpośrednich za 2018 rok, zamiast wysyłania stosownego wniosku drogą elektroniczną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Stockr

Janusz Szulc z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiedział, że oświadczenia dotyczące braku zmian w 2019 w odniesieniu do wniosków o przyznanie płatności z zeszłego roku można składać do czwartku, 14 marca, we właściwych biurach powiatowych ARiMR. Takie oświadczenia mogą składać rolnicy, którzy w 2018 roku wnioskowali wyłącznie o płatności typu: jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie, płatność dodatkowa, płatności dot. chmielu, owiec i kóz oraz tytoniu.

Inny warunek dotyczy posiadania nie większej niż 10 ha gruntów ornych w gospodarstwie. Oświadczenia można złożyćzłożyć osobiście w biurze ARiMR lub przesłać je pocztą. Do tej pory złożono ok. 106 tysięcy takich dokumentów. W ubiegłym roku, w sumie, było to 430 tysięcy oświadczeń.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku rolnicy są zobowiązani do składania oświadczeń drogą elektroniczną. Wyjątek stanowią właśnie ci, którzy mają gospodarstwa mniejsze niż 10 hektarów. 

Naczelna Redakcja Gospodarka, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 290 tys. rolników otrzymało zaliczki dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 17:04
815 mln zł przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w pierwszych czterech dniach wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2018 r. Pieniądze dostało już ponad 294 tys. rolników - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyną pieniądze z tytułu płatności bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:14
1,13 mln rolników otrzymało już zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do 23 listopada na konta rolników trafiło 8,4 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od połowy marca przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:20
Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie oświadczeń, zastępujących wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2019.
rozwiń zwiń