X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wystartowała kampania edukacyjna. Powiedz stop podrobionym środkom ochrony roślin!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 13:33
"Powiedz stop podrobionym środkom ochrony roślin! Kupując podróbki tracisz wiele razy!" - to hasła rozpoczętej w tym tygodniu kampanii edukacyjnej, przeciwko wprowadzaniu do obrotu handlowego, fałszowanych środków ochrony roślin. 
Audio
  • "Powiedz stop podrobionym środkom ochrony roślin! Kupując podróbki tracisz wiele razy!" -więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Dariusz Kwiatkowskiego
Opakowania po nawozach sztucznych i środkach ochrony roślin są szczególnie trudne do utylizacji.
Opakowania po nawozach sztucznych i środkach ochrony roślin są szczególnie trudne do utylizacji.Foto: Pixabay

Akcję prowadzą wspólnie: Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, Krajowa Administracja Skarbowa, oraz Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. 

Według szacunków Komisji Europejskiej, w całej Unii, nielegalne środki ochrony roślin stanowią od 10 do 15 proc. rynku. W Polsce mamy jeszcze większy problem, gdyż jesteśmy narażeni na duży przemyt takich produktów z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

- Rozpoczęta obecnie kampania ma uświadamiać rolnikom niebezpieczeństwa związane z zakupem takich podróbek - podkreśla Aleksandra Mrowiec z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Plakaty i broszury związane z akcją pojawiły się w Inspektoratach Ochrony Roślin i Nasiennictwa, gdzie rolnicy przychodzą po porady, oraz w lokalnych inspektoratach Krajowej Administracji Skarbowej na terenie ośmiu województw. Otrzymali je także producenci.

Joanna Gałązka z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin wyjaśnia, że aby nie wejść w konflikt z prawem trzeba pamiętać o obowiązujących przepisach.

W ubiegłym roku, na wschodniej granicy Polski oraz w portach morskich, zatrzymano 21 ton nielegalnie sprowadzanych środków ochrony roślin.

Z inauguracją kampanii edukacyjnej zbiegło się podsumowanie efektów ubiegłorocznej zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin. - Były one większe niż rok wcześniej - zaznacza  Joanna Gałązka.

Ogólnopolska zbiórka opakowań po środkach ochrony roślin została uruchomiona  przed piętnastu laty. Aleksandra Mrowiec podkreśla, że jest ona prowadzona na dogodnych dla rolników warunkach.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin deklaruje, że jest gotowe zbierać 100 proc. opakowań po zużytych środkach. Stanie się to możliwe, jeśli opakowania, wcześniej umyte,  będą oddawane do sklepów. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak