more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa: protesty rolnicze mają charakter polityczny

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 20:10
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że organizatorzy blokad, nie walczą o żadne sprawy rolnicze, ale wykorzystują trudną sytuację rolników i budują nową organizację o charakterze politycznym - AGROUnię.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej Podsumowanie - 2018 r. Plany - 2019 r., 4 bm. w siedzibie resortu w Warszawie.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej "Podsumowanie - 2018 r. Plany - 2019 r.", 4 bm. w siedzibie resortu w Warszawie.Foto: PAP/Rafał Guz

- Nie mam żadnych złudzeń po ostatnich rozmowach; tu nie chodzi o żadne sprawy rolnicze, chodzi - jak zresztą kierownictwo tej organizacji podkreśliło - o projekt polityczny zbudowania organizacji, która będzie mocniejsza niż wszystkie partie polityczne w Polsce - powiedział w poniedziałek w Brukseli dziennikarce RMF FM minister Ardanowski.

- Jak ktoś mówi, że ma w nosie rozmowy z ministerstwem, ekspertami, pracownikami ministerstwa, bo on uważa, że nie musi, bo tworzy jakąś nową siłę polityczną, to ma do tego prawo, ale ja mogę wyrazić tylko zażenowanie. I wątpliwość, że rolnicy - mówiąc wprost - tak łatwo dają się wkręcać człowiekowi, który wydaje się o sprawach rolnictwa wie bardzo, bardzo mało - dodał minister rolnictwa mówiąc o prezesie AGROUnii Michale Kołodziejczaku.

Ardanowski powtórzył swoje zaproszenie do okrągłego stołu nt. przyszłości polskiego rolnictwa z udziałem producentów, przetwórców, konsumentów i dystrybutorów.

Jego zdaniem, do tych ostatnich, czyli dystrybutorów, należy skierować pytania o zalew rynku produkcją zagraniczną.

PAP, kw  

Zobacz więcej na temat: rolnictwo protest
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak