X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zbiory miodu mogą być niższe niż w roku ubiegłym

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 14:15
Zbiory miodu mogą być niższe niż w ubiegłym roku. Deszczowa i zimna aura w ostatnim czasie spowodowała, że pszczoły mniej intensywnie pracują i są bardzo osłabione.
Audio
  • Pszczelarz ze Starego Sącza Czesław Śmierciak: deszczowa i zimna aura w ostatnim czasie spowodowała, że pszczoły mniej intensywnie pracują i są bardzo osłabione (IAR)
  • Prezes Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu Stanisław Kowalczyk: straty pszczelarzy będzie trudno odbudować (IAR(
Zbiory miodu mogą być niższe niż w roku ubiegłym
Foto: Glow Images/East News

- Owady nie mogły latać, kiedy było kwitnienie drzew owocowych czy roślin, dlatego straciliśmy możliwość zbioru miodu wielokwiatowego czy z mniszka lekarskiego - mówi pszczelarz ze Starego Sącza Czesław Śmierciak, który ma w swoim gospodarstwie 70 rodzin pszczelich.

"Straty pszczelarzy będzie trudno odbudować"

Prezes Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu Stanisław Kowalczyk przyznaje, że straty pszczelarzy będzie trudno odbudować. Niektórzy stracili połowę swoich pasiek, a część nawet cały dorobek swojego życia-twierdzi. Z powodu osłabienia owadów może być też mniej owoców, między innymi czereśni czy wiśni.

IAR, awiżyw

Zobacz więcej na temat: pszczoły miód żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miejskie pszczelarstwo w rozkwicie, a miód z dachu hotelu czy banku nie ustępuje jakością innym

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 11:02
Miejskie pszczelarstwo cieszy się coraz większą popularnością. W Warszawie mamy już kilkaset uli zlokalizowanych w parkach i na dachach budynków. Powstawaniu kolejnych sprzyjają złagodzone w stolicy przepisy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie wyzwania przed pszczelarzami?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 12:16
Pszczelarze liczą na lepszą współpracę z rolnikami, którzy ich zdaniem często lekceważą przepisy dotyczące stosowania środków ochrony roślin, co jest przyczyną  ginięcia rodzin pszczelich. Chcą też ochrony rynku przed nieuczciwymi importerami miodu i takich unijnych uregulowań, które będą sprzyjały zrównoważonemu rozwojowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pszczelarze liczą na unijne wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 13:50
Polscy pszczelarze stowarzyszeni obecnie w trzech związkach coraz częściej mówią o potrzebie wspólnego działania. Oczekują też, że przygotowywana z myślą o nich unijna dyrektywa, której założenia już są przedmiotem publicznej dyskusji, stworzy mechanizmy wsparcia w sytuacjach kryzysowych.
rozwiń zwiń