X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejski Kongres Finansowy: Prezes PFR Paweł Borys o przygotowaniach do wprowadzenia PPK

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 20:46
O reformie emerytalnej, w tym o zbliżającym się terminie 1 lipca, gdy zaczną obowiązywać rozwiązania obejmujące Pracownicze Plany Kapitałowe, mówił, podczas 9. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Audio
  • O reformie emerytalnej, w tym o zbliżającym się terminie 1 lipca, gdy zaczną obowiązywać rozwiązania obejmujące Pracownicze Plany Kapitałowe, mówił, podczas 9. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju./Sylwia Zadrożna, Naczela Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., Paweł Borys podczas IX Europejskiego Kongresu Finansowego, 3 bm. w Sopocie.
Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., Paweł Borys podczas IX Europejskiego Kongresu Finansowego, 3 bm. w Sopocie.Foto: PAP/Marcin Gadomski

O reformie emerytalnej, w tym o zbliżającym się terminie 1 lipca, gdy zaczną obowiązywać rozwiązania obejmujące Pracownicze Plany Kapitałowe, mówił, podczas 9. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jak przypomina redaktor Sylwia Zadrożna z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia, na początku PPK obejmą tylko największe firmy, za to jest już 17 podmiotów, które będą nimi zarządzać.

Rynek jest przygotowany do wprowadzenia PPK

Jak zapewnia Paweł Borys, czasu zostało już niewiele, ale jest przekonany, że cała infrastruktura rynku jest dobrze przygotowana jeśli chodzi o system rozliczeń,  cieszy też duży udział instytucji finansowych.

I wymienia zakłady ubezpieczeń, fundusze inwestycyjne, emerytalne oraz prywatne.

− Możemy mówić o dużej konkurencji, co poskutkuje niższymi opatami za zarządzanie dla pracowników oraz propozycją dobrych produktów – mówi Paweł Borys.

Prezes pytany, czy nie obawia się, że środki przeznaczone w firmach na PPK nie osłabią inwestycji, odpowiada, że nie spodziewa się takich kłopotów.

− Widać po danych – mamy największe od 12 lat inwestycje  w I kwartale tego roku – mówi prezes.

Jak dodaje, środki na PPK to 1,5 punktu procentowego wynagrodzeń, natomiast PPK podnoszą standard pracy a biorąc pod uwagę 7-procentowy wzrost płac, nie powinno to zniechęcić firm do inwestowania w PPK.

Pytany, jak ocenia, ilu pracowników zostanie po zapisaniu w PPK, mówi, że tu jest spore wyzwanie, ale fakt, że to są środki prywatne, które będą dziedziczone i które można w każdej chwili wypłacić, powinno zachęcać do oszczędzania na emeryturę.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak