X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

13. emeryturę otrzymało już 7,5 mln osób. Ostatnia transza wypłat 25 maja

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:37
Ponad 7,5 miliona emerytów odebrało "trzynastkę", czyli jednorazowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury.
Audio
  • Ponad 7,5 miliona emerytów odebrało "trzynastkę", czyli jednorazowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury. Poinformowała o tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Ostatnia transza świadczeń wpłynie w sobotę./IAR/.
Ponad 7,5 miliona emerytów odebrało trzynastkę, czyli jednorazowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury.
Ponad 7,5 miliona emerytów odebrało "trzynastkę", czyli jednorazowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury. Foto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, ostatnia transza świadczeń wpłynie w sobotę.

 − Jeżeli ktoś się martwi jeszcze o to, czy dostanie do końca miesiąca, to mówię „Spokojnie, proszę państwa”. Ostatnia transza idzie 25-go (maja)" - mówiła minister Elżbieta Rafalska.

13 emerytura, to jeden z elementów tak zwanej piątki Jarosława Kaczyńskiego, przyjętej w tym roku. Emeryci i renciści otrzymują 1100 złotych brutto, czyli 888 złotych na rękę.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: emerytura finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzynastą emeryturę otrzyma w maju prawie 10 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:00
Prezydent podpisał ustawę o tzw. trzynastce dla emerytów. Dodatkowa emerytura, jest jedną z propozycji zaprezentowanych w ramach tzw. nowej piątki Jarosława Kaczyńskiego. Jak zapewniła minister Elżbieta Rafalska, świadczenie "Emerytura Plus" wypłacane będzie z urzędu, bez żadnych dodatkowych formalności. Nie trzeba będzie składać żadnych wniosków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wskaźnik waloryzacji składek emerytalnych za 2018 rok wynosi 109,2 proc.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:18
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że wskaźnik waloryzacji składek emerytalnych za 2018 rok wynosi 109,2 proc. - Oznacza to, że całe nasze gromadzone składki zostaną zwaloryzowane o 9,2 proc. - wyjaśniła minister.
rozwiń zwiń