X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska na Expo 2017 ze swoją wizją „Energii przyszłości”

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 14:11
Expo 2017 w Astanie to szansa dla polskich przedsiębiorców na nawiązanie i zacieśnienie kontaktów gospodarczych z Kazachstanem.
Audio
  • O polskiej ekspozycji na EXPO 2017 w Astanie, mówi zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Nina Dobrzyńska./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.

Międzynarodowa wystawa zaczyna się 10 czerwca i potrwa trzy miesiące. Expo odbywa się pod hasłem "Energia przyszłości". Polski pawilon będzie wpisywał się w tę koncepcję.

− Nasza wystawa jest oparta na pokazaniu najnowszych technologii energetycznych, technologii pochłaniania dwutlenku węgla i osiągnięć z zakresu ochrony środowiska. Polski pawilon ma powierzchnię 400 m2. Nasza ekspozycja będzie się mieściła na dwóch kondygnacjach tak, żeby przeprowadzić publiczność przez pokaz najnowszych technologii związanych z energetyką, a następnie pokazać im powrót do natury i cykl życia węgla i wzrostu drzew po to, by zaprezentować kwestie związane z pochłanianiem dwutlenku węgla, zalesianiem i promować aspekty ochrony środowiska - wyjaśnia zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Nina Dobrzyńska.

Udział Polski w Expo w Astanie to doskonała okazja do promocji polskich przedsiębiorców. Jedną z możliwości promocji będą informacje o firmach zamieszczone w angielsko-rosyjskim katalogu. Zainteresowane publikacją firmy ciągle mogą się zgłaszać do PARPu.

Przedsiębiorcy będą mogli się pokazać także podczas forum gospodarczego,  targów i wielu innych wydarzeń. − Nasza współpraca z Kazachstanem układa się bardzo dobrze. Jesteśmy piątym krajem w Unii Europejskiej, który eksportuje do Kazachstanu. To jest chłonny rynek, wschodzący, leży na Nowym Szlaku Jedwabnym, więc dla naszych przedsiębiorców to jest duża szansa, by nasze towary sprzedawać do Kazachstanu i by realizować tam inwestycje bezpośrednie - mówi Nina Dobrzyńska.

Wiceprezes PARPu podkreśla, że wystawa Expo ma dziś znaczenie nie tylko prestiżowe, ale w coraz większym stopniu gospodarcze.

W tym roku Expo zgromadzi ok. 115 krajów i 30 organizacji międzynarodowych.

Karolina Mózgowiec, jk

Czytaj także

Polskie firmy staną się czempionami w swoich niszach? Pomóc w tym mogą targi w Hanowerze

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 19:50
Ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni ma mieć polskie stoisko na targach przemysłowych, które odbędą się w Hanowerze. Swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi na nim 11 polskich firm, osiem regionów, 5 specjalnych stref ekonomicznych. W sumie na targach zaprezentuje się jednak około 200 polskich firm, licząc też start-upy. W tym roku to Polska jest krajem partnerskim Hannover Messe, co stanowi dodatkowo niepowtarzalną okazję do promocji i pokazania tego, co mamy najlepsze.
rozwiń zwiń