X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Powstaje platforma internetowa, która znacznie ułatwi pracę rolnikom

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 15:45
Powstaje platforma internetowa, dotycząca sygnalizowania obecności szkodników (agrofagów) na polach uprawnych.
Audio
  • O nowej platformie internetowej,która ma stanowić pomoc dla rolników w codziennej pracy, mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl Bogusław Rzeźnicki, dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Bogusław Rzeźnicki, dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Bogusław Rzeźnicki, dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju WsiFoto: Polskie Radio

Jest przygotowywana przez Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu we współpracy z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytutem Nawożenia, Uprawy i Gleboznawstwa w Puławach, a także innymi placówkami naukowo-badawczymi.

Ma to być narzędzie, które będzie pomagało rolnikom w codziennej pracy, wyjaśnia Bogusław Rzeźnicki, dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Głównie chodzi o identyfikację organizmów szkodliwych. Będą tam również zamieszczane programy ochrony roślin i zalecenia dotyczące prawidłowego zwalczania agrofagów.

Specjalna strona internetowa

Powstanie strona internetowa, w obrębie której będą mogły działać różne jednostki, zarówno naukowo-badawcze: instytuty, uczelnie, jak i ośrodki doradztwa rolniczego, a także organa administracji państwowej, takie jak Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, czy Centralny Ośrodek Badania Roślin Uprawnych. Będą one mogły zamieszczać na stronie wszystkie aktualne informacje, zalecenia i wyniki badań dotyczących ochrony roślin, sygnalizacji agrofagów i bezpiecznego stosowania preparatów.

Poszerzenie funkcji

Wcześniej podobne rozwiązanie wdrożyła w życie Państwowa Inspekcja Ochrony i Nasiennictwa. Nowość obecnie opracowywanego projektu będzie polegała na poszerzeniu jego funkcji, szczególnie poprzez umożliwienie współpracy i bezpośredniego współdziałania: rolników, doradztwa, jednostek naukowo-badawczych oraz producentów i dystrybutorów środków ochrony roślin.

Znaczenie przy monitorowaniu sytuacji pszczół

Realizacja przedsięwzięcia będzie miała istotne znaczenie przy monitorowaniu sytuacji pszczół, narażonych na działanie środków ochrony roślin. Nie zabraknie zatem zaleceń, jak wykonywać zabiegi ochronne, aby nie zaszkodziło to owadom zapylającym.

Etap testów

Platforma sygnalizacji agrofagów jest na etapie testów wykonywanych wspólnie z ośrodkami doradztwa rolniczego. Przewiduje się, że zostanie uruchomiona w ciągu miesiąca, tak aby już informacje o zabiegach ochronnych i wnioskach z obserwacji, prowadzonych jesienią mogły docierać do zainteresowanych rolników.  

Dariusz Kwiatkowski

Zobacz więcej na temat: internet rolnictwo rolnicy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyfrowy rolnik: tablety, smartfony i aplikacje zamiast pługa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 08:31
Tablety, smartfony i aplikacje zamiast pługa. To narzędzia współczesnego rolnika. Już ponad 70% z nich korzysta z Internetu, ułatwiając sobie w ten sposób pracę. Coraz więcej za pomocą programów komputerowych zarządza całym swoim gospodarstwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o polskiej wsi: sytuacja coraz lepsza. Nadal jednak wiele problemów, m.in. niska produktywność pracy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 18:17
Polska wieś zmienia na lepsze - tak wynika z raportu przygotowanego pod patronatem Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.
rozwiń zwiń