X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lekarze mają więcej czasu na przygotowania do e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 13:30
Lekarze będą mieli więcej czasu na przygotowanie się do wystawiania e-zwolnień. Przejście z wersji papierowej na wyłącznie elektroniczną nastąpi 1 grudnia tego roku. 
Audio
  • Na temat e-zwolnień w radiowej Jedynce z Moniką Kolińską z Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozmawiała Elżbieta Szczerbak/Naczelna Redakcja Gospodarcza.
Prawie 117,3 tys. lekarzy ma zarejestrowany profil na Platformie Usług Elektronicznych uprawniający do wystawiania e-ZLA.
Prawie 117,3 tys. lekarzy ma zarejestrowany profil na Platformie Usług Elektronicznych uprawniający do wystawiania e-ZLA.Foto: shutterstock

- Przypomnijmy, że E-ZLA może wystawić każdy lekarz, który posiada uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich oraz ma założony profil na PUE ZUS z przypisaną rolą "lekarz" - wyjaśnia w radiowej Jedynce Monika Kolińska z Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z Elżbietą Szczerbak. 

- Jeśli lekarz spełni te dwa warunki może wystawić zwolnienie na PUE ZUS lub w aplikacji, której urzywa w swoim gabinecie jeśli ma taką funkcję - dodaje. 

E-zwolnienia to wiele korzyści. Przede wszystkim wystawienie E-ZLA trwa krócej niż w przypadku papierowego zwolnienia.

- Już wkrótce pojawią się rozwiązania, które umożliwią wystawie zwolnie w zastępstwie lekarza - mówi Monika Kolińska z centrali ZUS.

A co w sytuacji kiedy lekarz domowy nie będzie miał podczas wizyty ze sobą np. tabletu z dostępem do internetu lub też nastąpi awaria systemu?

- Lekarz może wydrukować formularze na tzw. wizytę domową - wyjśniła.  

Więcej informacji na ten temat na stronie ZUS.pl

NRG, Elżbieta Szczerbak, kw 

Zobacz więcej na temat: ZUS dla ciebie lekarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak