X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Mieszkanie+: deweloperzy nie mają się czego obawiać

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:52
Mieszkanie Plus ma wypełnić lukę na rynku mieszkaniowym. Programowi był poświęcony jeden z paneli Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Audio
  • Dla kogo jest przeznaczony Program Mieszkanie + oraz dlaczego deweloperzy nie powinni sie go obawiać, wyjaśnia w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości./Maria Szurowska, Polskie Radio/.
Wiele projektów będzie może być realizowane z deweloperami, ale pod warunkiem odpowiednich kosztów zapewniających minimalizację cen wytworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkań.
Wiele projektów będzie może być realizowane z deweloperami, ale pod warunkiem odpowiednich kosztów zapewniających minimalizację cen wytworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkań.Foto: Pixabay

Jak mówi Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości, na rynku mieszkaniowym istnieje obecnie duży, niezaspokojony popyt. Generują go osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania, a jednocześnie mają za wysokie dochody, by ubiegać się o mieszkanie komunalne.

Program w miejscowościach, gdzie deweloperów nie ma

Jak dodaje, program nie ogranicza się tylko do miejscowości, gdzie już działają deweloperzy.

̶  Program nie jest skierowany przeciwko komuś, np deweloperom, ale  ma wypełnić lukę tam, gdzie ich nie ma, mówi gość Polskiego Radia 24.

Współpraca z deweloperami możliwa, ale przy odpowiednich kosztach

̶  Jesteśmy otwarci na współpracę z deweloperami - mówi wiceprezes BGK Nieruchomości.

Minimalna cena przy odpowiednim standardzie
 
Wyjaśnia, że jeśli odpowiedzą oni pozytywnie na zaproszenie, to wiele projektów będzie z nimi realizowane, ale pod warunkiem odpowiednich kosztów zapewniających minimalizację cen wytworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkań, przy zachowaniu odpowiednich standardów.

Potrzebna pomoc samorządów

Kluczowe będzie też zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego.

I to nie tylko w budowie, ale chociażby w rozpoznaniu potrzeb na określonym terenie.

W programie będą wykorzystane grunty Skarbu Państwa

Jak podkreśla wiceprezes BGK Nieruchomości, mieszkania będą budowane na gruntach Skarbu Państwa, ale też z wykorzystaniem gruntów Skarbu Państwa. Oznacza to, że grunty, które nie spełniają kryteriów do realizacji programu, będą sprzedawane, a uwolniony kapitał będzie wykorzystany do budowy mieszkań.

Maria Szurowska, KM, jk