X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bitcoin bije rekordy po kolejnych zapowiedziach włączenia go w realny obieg finansowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 13:11
Bitcoin skokowo zyskuje na wartości po zapowiedziach coraz większej liczby globalnych instytucji i firm, które chcą włączyć tę wirtualną walutę w rzeczywisty obieg finansowo-gospodarczy.
Coraz więcej instytucji akceptuje płatności bitcoinem.
Coraz więcej instytucji akceptuje płatności bitcoinem.Foto: Pixabay

Wczoraj o takich planach poinformowała kolejna globalna instytucja finansowa – bank inwestycyjny BNY Mellon. Wcześniej zrobił to BlackRock – największa instytucja na świecie zarządzająca aktywami, Mastercard oraz Elon Musk, który zapowiedział sprzedaż swoich elektrycznych samochodów za tę walutę. 

Jeden bitcoin wyceniany już na ponad 48,4 tys. dolarów

Bitcoin podskoczył w czwartek do nowego rekordowego poziomu po tym, jak BNY Mellon powiedział, że utworzył nową jednostkę, aby pomóc klientom w utrzymywaniu, przenoszeniu i wydawaniu aktywów cyfrowych.

Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 48 481,45 dolara, co oznacza, że największa wirtualna waluta pod względem kapitalizacji rynkowej zyskała w tym roku około 66 procent i wzrosła o około 1200 procent od połowy marca 2020 r.

bitcoin-3006247_1280 (1).jpg
Kiedy i jak handlować bitcoinami? Astrolog: oczywiście, kiedy Saturn przecina Merkurego

Bitcoin wchodzi coraz mocniej w realne finanse

Bank BNY Mellon poinformował, że oczekuje się, iż nowa jednostka kryptowaluty pojawi się w jego ofercie jeszcze w tym roku.

Zapowiedź  BNY Mellon pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Tesla Elona Muska ujawniła, że ​​kupiła kryptowalutę o wartości 1,5 miliarda dolarów i wkrótce zaakceptuje ją jako formę płatności za swoje samochody.

Po długim okresie odrzucania bitcoina przez tradycyjne firmy finansowe w końcu wszedł on do głównego nurtu.

W zeszłym miesiącu BlackRock Inc, największy na świecie zarządzający aktywami, dodał bitcoin jako kwalifikującą się inwestycję do dwóch funduszy, a w środę gigant kart kredytowych Mastercard Inc powiedział, że planuje w tym roku zaoferować wsparcie dla niektórych kryptowalut w swojej sieci.

bitcoin28.jpg
Niemiecka policja skonfiskowała oszustowi bitcoiny warte 50 milionów euro. Ma jednak jeden problem

Eksperci zalecają ostrożność

Niektórzy uczestnicy rynku nadal jednak zalecali ostrożność.

- Inwestorzy muszą pamiętać, że bitcoin nie jest prostym sposobem na wzbogacenie się. W rzeczywistości ta kryptowaluta była i nadal będzie podatna na duże wahania cen - zwłaszcza gdy krótkoterminowi zwycięzcy zechcą wycofać swoje zarobki - powiedział Gavin Smith, dyrektor generalny konsorcjum kryptowalut, Panxora Group.

- Podczas gdy na horyzoncie zbliża się kolejny wzrost cen, inwestorzy powinni zachować ostrożność i starać się wdrożyć stałą strategię zarządzania ryzykiem - dodał.

Reuter, jk

Czytaj także

"Kulisy spraw". Czym są kryptowaluty i jakie wiążą się z nimi zagrożenia?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 19:30
- Bitcoin jest walutą wolną od jakiejkolwiek kontroli, jest kontrolowany wyłacznie przez algorytm, co informatycznie polega na tym, że wiele komputerów wykonuje równocześnie te same operacje, na zmianę potwierdzając ich prawdziwość - tłumaczy funkcjonowanie tej najpopularniejszej kryptowaluty gość Polskiego Radia 24, Jacek Grzeszak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na drożejącego bitcoina: analitycy mówią o "toksycznym naparze" i "spienionych aktywach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:18
Drożejący bitcoin, który dzisiaj wyceniany jest już na ponad 40 tys. dolarów, nie wszystkich cieszy. Analitycy z Wall Street ostrzegają, że tak giełdy jak i rynek walutowy, w tym kryptowalut, czeka duża korekta. W ich analizach zaczęły się pojawiać takie sformułowania jak: bańka spekulacyjna, "spienione aktywa" czy "toksyczny napar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Era blockchain. Sprawdź, jak działa to przełomowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 05:55
Ministerstwo Finansów wspólnie z PKO BP oraz Krajową Izbą Rozliczeniową uruchomiło system raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych oparty na blockchain. Ta nowatorska technologia okazuje się coraz bardziej przydatna w wielu dziedzinach życia. Wyjaśniamy dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elon Musk stawia na bitcoina – zainwestował w niego 1,5 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 17:04
Elon Musk kolejny raz wyznacza kierunek inwestowania na świecie. Tym razem nie chodzi o przemysł motoryzacyjny, ale o inwestycje walutowe. Zainwestował 1,5 mld w bitcoina i zapowiada, że w niedalekiej przyszłości w tej kryptowalucie zacznie przyjmować płatności, m.in. za swoje samochody.
rozwiń zwiń