X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Historyczny rekord Bitcoina – przebił wartość 20 tys. dolarów, a w przyszłym roku ma kosztować pięć razy więcej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 16:40
Bitcoin po raz pierwszy w historii przebił wartość 20 tys. dolarów. Dzisiaj wartość tej kryptowaluty podskoczyła o 4,5%, osiągając wycenę 20440 dolarów. Według analityków to może być początek "marszu wzrostów" i w przyszłym roku możemy zapłacić za bitcoina co najmniej 100 tys. dolarów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/dom. publiczna/RomanR

Jak informuje agencja Reuters, Bitcoin zyskał w tym roku na wartości ponad 170%, i jest napędzany popytem ze strony większych inwestorów, których przyciąga jego potencjał do uzyskania szybkich zysków.

Jest ponadto rzekomo odporny na inflację i oczekuje się, że stanie się w przyszłości główną metodą płatności.

Bitcoin po 100 000 dolarów w 2021 roku?

Jak pisze Gertrude Chavez-Dreyfuss, z agencji Reutera, mimo że niektórych to oburza, inwestujący w bitcoina, w tym czołowe fundusze hedgingowe i zarządzający pieniędzmi, zakładają, że wirtualna waluta może wzrosnąć ponad pięciokrotnie do 100 tys. dolarów.

Jak jednocześnie dodaje analityk, to założenie, jest krytykowane przez spojrzenia sceptyków, którzy uważają, że niestabilna kryptowaluta jest aktywem spekulacyjnym, a nie magazynem wartości, takim jak złoto.

giełda1200.jpg
Debata ekspertów: pandemia wzmocniła alternatywne formy lokowania kapitału

Tymczasem od stycznia bitcoin zyskał już 170%, wzmocniony silnym popytem instytucjonalnym, a także niedoborem, ponieważ firmy płatnicze, takie jak Square i Paypal, kupują go w imieniu klientów.

Przypomnijmy. Bitcoin zadebiutował w 2011 r. na poziomie zera, a ostatnio osiągnął 18 415 dolarów. Teraz to ponad 20 tys. dol.

Brian Estes, dyrektor ds. Inwestycji w funduszu hedgingowym Off the Chain Capital, powiedział, że przejście wartości bitcoina do 100 tys. dolarów w ciągu jednego roku to nic trudnego.

- Widziałem, jak bitcoin rósł 10, 20, 30 razy w ciągu roku. Więc 5-krotny wzrost to nic wielkiego – powiedział Reuterowi.

bitcoin28.jpg
Kurs Bitcoina ostro w górę. Kryptowaluty reagują na wybory prezydenckie w USA

Estes przewiduje, że bitcoin może osiągnąć poziom od 100 tys. do 288 tys. dol. końca 2021 r., w oparciu o model, który wykorzystuje stosunek zapasów do przepływów mierzący niedobór towarów, takich jak złoto.

- Ten model, powiedział, ma 94% korelację z ceną bitcoina.

Analityk techniczny Citi, Tom Fitzpatrick, napisał w notatce z zeszłego tygodnia, że ​​bitcoin może wzrosnąć do 318 tys. dol. do końca przyszłego roku, powołując się na jego ograniczoną podaż, łatwość przemieszczania się przez granice i nieprzejrzystą strukturę własności.

Reuter, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurs Bitcoina ostro w górę. Kryptowaluty reagują na wybory prezydenckie w USA

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 11:55
Od kilku dni kurs Bitcoina gwałtownie rośnie. Tylko w listopadzie jego wartość wzrosła o ponad 6,1 tys. zł do 60 tys. 919 zł. Cena tej kryptowaluty jest najwyższa od trzech lat i niewiele pozostaje do przebicia granicy 70.313 zł z 15 grudnia 2017 roku. Analitycy przypisują gwałtowny wzrost kursu przede wszystkim wyborom w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitcoin blisko rekordu wszech czasów - kosztuje już prawie 19 tys. dolarów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 16:45
Wartość tej najbardziej popularnej na świecie kryptowaluty wzrosła w ciągu kilku dni o 3 proc. i wyniosła 18 918 dolarów, czyli blisko swojego rekordu wszech czasów wynoszącego 19 666 dol.
rozwiń zwiń