X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Duże zainteresowanie wakacjami kredytowymi. Form wsparcia kredytobiorców jest jednak więcej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 14:26
Pandemia koronawirusa i coraz większa niepewność na rynkach sprawiły, że euro i frank dość mocno zdrożały, a to waluty, w których wielu z nas ma swoje kredyty. Nie musi być jednak tak, że kredytobiorcy w trudnej sytuacji zostaną pozostawieni sami sobie. - Mamy ustawę, która umożliwia wsparcie wszystkich, nie tylko osób posiadających walutowe kredyty hipoteczne - przypomina Katarzyna Szweda-Mackiewicz z biura Rzecznika Finansowego.
Audio
  • Duże zainteresowanie wakacjami kredytowymi. Form wsparcia kredytobiorców jest jednak więcej (Aleksandra Tycner/Program Pierwszy Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WAYHOME studio/Shutterstock.

Jak wyjaśnia, z finansowego wsparcia w trudnej sytuacji mogą skorzystać kredytobiorcy, którzy w chwili składania wniosków mają status osoby bezrobotnej. Pomoc mogą też dostać osoby, które mają dochód na osobę poniżej pewnego progu. W przypadku gospodarstwa domowego jednoosobowego próg wynosi 1402 złote, a w przypadku wieloosobowego - 1056 złotych na głowę.

W tym roku wakacje... kredytowe

W tej chwili około 700 tysięcy klientów odroczyło spłatę rat kredytów - wynika z danych Związku Banków Polskich. W tej grupie są zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Przemysław Barbrich ze ZBP mówi, że banki odroczyły raty kredytów o łącznej wartości 42 miliardów złotych. W przypadku wniosków klientów indywidualnych ponad 80% procent zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Przemysław Barbrich zwraca uwagę, że o odroczenie spłaty rat zaczęły też wnioskować jednostki samorządu terytorialnego. Do tej pory wpłynęło 12 takich wniosków.

Więcej informacji o wakacjach kredytowych można znaleźć na stronie internetowej Związku Banków Polskich: www.zbp.pl.

PolskieRadio24.pl, Program Pierwszy Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus a praktyki banków. Rzecznik Finansowy uruchamia specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:09
Rzecznik Finansowy chce nas chronić przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych, pojawiającymi się w związku z pandemią koronawirusa. Rzecznik uruchomił specjalną infolinię oraz adres e-mail do przyjmowania i analizowania skarg klientów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Martwimy się nie tylko o zdrowie, ale i o finanse

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 07:20
Pandemia koronawirusa w co dziesiątym Polaku budzi większy lęk o finanse niż o zdrowie, a blisko połowa rodaków kłopotów z budżetem domowym obawia się nie mniej niż zdrowotnych – wynika z badania na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Co czwarty ankietowany stracił już pracę lub część wynagrodzenia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce wstrzymać egzekucje długów. Nie oznacza to umorzenia zaległości

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 10:35
Rząd chce wstrzymania egzekucji zaległych podatków oraz składek na ZUS od firm i obywateli. Jak informuje "Puls Biznesu", rząd przygotował projekt przepisów, który może wstrzymać egzekucje - komornicy czy ZUS nie będą mogli ścigać dłużników. Obecnie prace nad nim są w fazie konsultacji międzyresortowych.
rozwiń zwiń