X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Rząd chce wstrzymać egzekucje długów. Nie oznacza to umorzenia zaległości

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 10:35
Rząd chce wstrzymania egzekucji zaległych podatków oraz składek na ZUS od firm i obywateli. Jak informuje "Puls Biznesu", rząd przygotował projekt przepisów, który może wstrzymać egzekucje - komornicy czy ZUS nie będą mogli ścigać dłużników. Obecnie prace nad nim są w fazie konsultacji międzyresortowych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock, Pormezz

Decyzja rządu nie oznacza jednak umorzenia długów, lecz tymczasową ochronę przed ich egzekucją, by osoby fizyczne lub przedsiębiorcy mogli wyjść ze spirali zadłużenia. Projekt zakłada wstrzymanie na czas stanu epidemii przeprowadzania wszelkich postępowań i czynności z tytułu egzekucji administracyjnej, a więc wykonywanej przez organy celno-skarbowe i ZUS. Zamrożone miałyby być trwające już egzekucje, a nowe nie byłyby wszczynane.

Za złamanie kwarantanny zapłacimy i tak

Jak pisze z kolei dziennik "Rzeczpospolita" po wejściu rozporządzenia w życie, nie będzie można zająć pensji, konta bankowego, a komornicy będą musieli zaczekać z licytacjami majątku dłużników. Zamrożenie egzekucji nie będzie jednak dotyczyć mandatów za łamanie obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

Władze pracują nad przepisami

Projekt rozporządzenia został przygotowany przez Ministerstwo Finansów i od 10 kwietnia jest konsultowany w zainteresowanych resortach. Jak
informuje rzecznik prasowy Ministra Finansów Paweł Jurek w ciągu kilku najbliższych dni dokument w ostatecznej wersji trafi do podpisu premiera
i zostanie opublikowany jako rozporządzenie Rady Ministrów.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/rp.pl/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łatwiejsze oddłużenie, czyli nowe przepisy o upadłości konsumenckiej. Zobacz, co się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:20
Postępowanie dotyczące upadłości konsumenckiej ma być prostsze – przewiduje to obowiązująca od dziś nowelizacja stosownych przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd uruchomi inwestycje publiczne. Wiceminister aktywów: będzie to nasza kontrofensywa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 17:28
- Gdy inwestycje prywatne będą siłą rzeczy ograniczane przez przedsiębiorców, to ze swoją polityką budżetową wejdzie państwo. Inwestycje publiczne to kolejna propozycja w walce z kryzysem - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń