X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kredyty będą jeszcze tańsze? Członek RPP: możliwa dalsza obniżka stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:19
Profesor Jerzy Żyżyński z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że na najbliższym posiedzeniu Rady może paść propozycja kolejnego obniżenia stóp procentowych w Polsce. W połowie marca Rada zdecydowała między innymi o obniżeniu podstawowej stopy o pół punktu procentowego.
Audio
  • Jerzy Żyżyński: w kwietniu może zostać zgłoszony wniosek o obniżenie stóp, ale nawet gdyby tak się stało, podstawowa stopa raczej nie zostanie obniżona do zera (IAR)
  • Jerzy Żyżyński: skala spowolnienia gospodarczego będzie zależała od tego, kiedy firmy będą mogły działać normalnie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/im_coco
  • Prof. Jerzy Żyżyński: w kwietniu możliwa kolejna obniżka stóp
  • Członek RPP: skala spowolnienia zależy od tego, jak długo zamknięte będą niektóre branże gospodarki
  • W zeszłym tygodniu RPP obniżyła stopę referencyjną o 50 pb w reakcji na spodziewany kryzys

Jerzy Żyżyński powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że w kwietniu może zostać zgłoszony wniosek o obniżenie stóp. Dodał, że nawet gdyby tak się stało, podstawowa stopa raczej nie zostanie obniżona do zera. Według ekonomisty bardziej prawdopodobna jest kolejna obniżka o pół punktu procentowego.

Członek Rady Polityki Pieniężnej podkreślił, że skala spowolnienia gospodarczego będzie zależała od tego, kiedy firmy będą mogły działać normalnie. Dodał, że tylko część strat uda się odrobić.

NBP.jpg
Rada Polityki Pieniężnej tnie stopę procentową. Potanieją kredyty

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego jest na poziome 1 procenta. Niedawno RPP obniżyła ją o 50 punktów bazowych w odpowiedzi na spodziewany kryzys gospodarczy. Wcześniej, przez 5 lat, stopy procentowe w ogóle nie były zmieniane.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Rada Polityki Pieniężnej tnie stopę procentową. Potanieją kredyty

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 16:34
Stopa referencyjna została obniżona o 0,50 pkt, do poziomu 1,00 proc. w skali rocznej. Wcześniej w związku z negatywnym wpływem epidemii koronawirusa na gospodarkę i zagrożeniem globalną recesją, na cięcie stóp procentowych zdecydowały się również inne banki centralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Grażyna Ancyparowicz: rząd podjął szereg działań, by nie dopuścić do załamania gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 13:39
- Podtrzymanie konsumpcji jest kluczowe, bo to główna siła motoryczna gospodarki. Dzięki niej możemy mieć dodatkowe tempo wzrostu PKB - podkreśliła w Polskim Radiu 24 prof. Grażyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej.
rozwiń zwiń