X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Coraz więcej osób nie płaci na czas rachunków od firm telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 07:55
Telekomy czekają na zaległe rachunki. Rosną zaległości za nieuregulowane rachunki wystawiane przez firmy telekomunikacyjne. Wciągu roku te zaległosci wzrosły o jedną szóstą - mówi Halina Kochalska z BIG Infomonitor.
Audio
  • Rosną długi w telekomach. Lepiej płacić na czas (Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Najbardziej zadłużeni są w Polsce mieszkańcy miast, którzy mają do oddania firmom pożyczkowym 1,2 mld zł.
Najbardziej zadłużeni są w Polsce mieszkańcy miast, którzy mają do oddania firmom pożyczkowym 1,2 mld zł.Foto: Yingzaa_ST/Shutterstock.com

Jak dodaje, z danych BIG wynika, że obecnie długi wobec firm telekomunikacyjnych wynoszą miliard 300 milionów złotych. Prawie miliard tych długów należy do osób fizycznych. W ciągu ostatniego roku przybyło przede wszystkim dłużników wśród konsumentów - obecnie jest ich ok. 377 tysięcy - o ponad 20 tysięcy więcej niż przed rokiem. Konsumenci winni są telekomom średnio 2944 złote, a firmy - ponad 9900 złotych.

Lepiej płacić na czas

Osobę niepłacącą rachunków operator telefonii komórkowej może wpisać do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor jeśli w grę wchodzi co najmniej 200 zł. Konsekwencje takieego wpisu sa poważne. Halina Kochalska mówi, że osoby wpisane do bazy mogą mieć problem z wzięciem kredytu lub pożyczki, a nawet zawarciem umowy z inną firmą telekomunikacyjną.

Długi na południu

Najwięcej dłużników telekomunikacyjnych mieszka na Śląsku - 55,4 tys., ich łączny dług również jest najwyższy, bo sięga 194 mln zł. Na drugie miejsce, jeszcze rok temu należące do Dolnego Śląska, wspięło się Mazowsze. Nieopłacone rachunki telefoniczne zgłoszone do BIG InfoMonitor ma tu ponad 42,5 tys. osób, kwota zaległości wynosi 193,7 mln zł. Na trzecim miejscu jest Dolny Śląsk z liczbą 40,6 tys. dłużników i długiem 141,3 mln zł. Najmniej osób i firm niepłacących operatorom telekomunikacyjnym zamieszkuje Podlasie oraz Świętokrzyskie i Opolszczyznę.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: finanse osobiste długi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak