X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kredyty nie zdrożeją - RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:32
Kredytobiorcy mogą spać spokojnie - raty ich pozyczek nie wzrosną - Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/im_coco

Decyzja w sprawie stóp procentowych jest zgodna z konsensusem PAP - wszyscy ankietowani wcześniej przez PAP Biznes ekonomiści (20) oczekiwali, że na marcowym posiedzeniu RPP utrzyma dotychczasowy poziom stóp procentowych NBP.

Ekonomiści oczekują, że stopy nie zmienią się przynajmniej do końca tego roku

Wszyscy ankietowani oczekują także, że stopa referencyjna utrzyma się na poziomie 1,50 proc. do końca 2019 r., a dwunastu z nich przewidują stabilizację stóp proc. do końca 2020 r.

Wśród prognozujących podwyżki stóp proc. jeden ekonomista oczekuje podwyżki o 25 pb. w całym 2020 r., a sześciu o 50 pb. Najbardziej jastrzębia prognoza na 2020 r. zakłada podwyżki w sumie o 100 pb.

Ostatnia zmiana stóp procentowych w 2015 r.

RPP po raz ostatni zmieniła poziom stóp procentowych w marcu 2015 roku, obniżając je o 50 pb.

Środowa decyzja RPP oznacza, że w skali rocznej referencyjna stopa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc., lombardowa 2,50 proc., depozytowa 0,50 proc., zaś redyskonta weksli 1,75 proc.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RPP: stopy procentowe bez zmian. Szef NBP zapowiada, że nie zmienią się do 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:55
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu kolejny raz pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. To oznacza, że nie zmieni się oprocentowanie kredytów i lokat w złotych. Prezes NBP prof. Adam Glapiński, że ich poziom powinien zostać utrzymany do 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych i trzyma w ryzach inflację

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 20:12
Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie. To oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5 proc. w skali rocznej. Ostatni raz RPP zmieniła wysokość stóp procentowych w marcu 2015 roku, kiedy to obniżyła ich poziom.
rozwiń zwiń