X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": czym jest historia kredytowa?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:08
Mają państwo kredyty? Dziś zajmiemy się historią kredytową, czyli wszystkimi danymi zgromadzonymi na temat zaciągniętych kredytów - tych, które aktualnie spłacamy i tych już spłaconych.
Audio
  • Z Aleksandrą Stankiewicz-Billewicz rozmawiał Tomasz Matusiak (Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Aleksandra Stankiewicz-Billewicz z Biura Informacji Kredytowej mówi, że na historię kredytową składają się spłacone już pożyczki, te, które cały czas spłacamy oraz kredyty poręczone. Są to także zapytania o kredyt i złożone wnioski.

Ekspertka wyjaśnia, że historia kredytowa jest wykorzystywana np. przez banki czy firmy pożyczkowe przy ocenie, czy osoba, która chce wziąć kredyt, jest osobą wiarygodną.

- Jeśli spłaca na czas swoje zobowiązania, to można przewidywać, że w przyszłości nie będzie z nim problemów - mówi Aleksandra Stankiewicz-Billewicz.

Nasza historia kredytowa jest rejestrowana w Biurze Informacji Kredytowej - każdy może ją sprawdzić w tzw. raporcie BIK. A dobra historia kredytowa to łatwiejsze zaciąganie pożyczek i atrakcyjniejsze warunki kredytów.

Naczelna Redakcja Gopodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: kredyt finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak