X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Darmowe konta w każdym banku już w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 20:51
W tym roku pojawi się darmowe konta w każdym banku.
Audio
  • Na czym polega tzw. rachunek podstawowy, czyli darmowe konto, jakie wszystkie banki będą musiały oferować w związku z nową ustawą, mówi gość Polskiego Radia, analityk finansowy, Jarosław Sadowski. /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego.
Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Foto: Pixabay

Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego.

− Za korzystanie z takiego konta oraz za wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat - wyjaśnia Jarosław Sadowski  główny analityk Expandera.

Podstawowy rachunek będzie miał wiele zalet. Będziemy je mogli założyć w każdym banku lub SKOK-u.

Co ważne z bezpłatnym rachunkiem nie może być powiązany żaden produkt kredytowy.

Nowe przepisy dotyczące bezpłatnego konta wynikają z unijnej dyrektywy. Polska, zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, zobowiązała się do tego, by banki i SKOK-i w swojej ofercie posiadały dostępne dla wszystkich darmowe albo bardzo tanie konta.

Taki zapis w ustawie miał na celu zachęcenie ludzi, szczególnie tych, którzy dopiero zaczynają swoje dorosłe życie, do założenia konta w banku i wykonywania operacji finansowych przez internet. To powinno zwiększyć poziom ubankowienia Polaków.

Zdaniem ekspertów  wprowadzone zmiany sprawią, że większa ilość osób założy konto w banku i jest istnieje szansa, że proces zakładania kont przyspieszy.

Justyna Golonko

Zobacz więcej na temat: konto bankowe finanse