X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIT 2016: spóźnialscy powinni jak najszybciej rozliczyć się z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 14:00
Termin składania wypełnionych zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 2 maja. Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski podkreśla, że podatnik, który jeszcze nie przesłał do urzędu skarbowego wypełnionego PIT-u, powinien to zrobić i uzasadnić opóźnienie.
Audio
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: podatnik, który jeszcze nie przesłał do urzędu skarbowego wypełnionego PIT-u, powinien to zrobić i uzasadnić opóźnienie (IAR)
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: osoby wysyłające PIT po terminie nie mogą korzystać ze wszystkich możliwości dostępnych podatnikom (IAR)
Termin składania zeznań podatkowych minął 2 maja
Termin składania zeznań podatkowych minął 2 majaFoto: Bartosz Zakrzewski/Shutterstock.com

Łukasz Świerżewski wyjaśnia, że jeśli ktoś nie jest recydywistą i wyrazi tak zwany "czynny żal", urząd skarbowy raczej nie nałoży na niego kary. Rzecznik Ministerstwa Finansów dodaje, że jeśli podatnik notorycznie lekceważy swoje obowiązki wobec fiskusa, urząd skarbowy może nałożyć na niego karę w wysokości do 4 tysięcy złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, maksymalny wymiar kary wzrośnie do 40 tysięcy złotych.

Spóźnialscy nie mogą rozliczyć się współnie z małżonkiem

Łukasz Świerżewski dodaje, że osoby wysyłające PIT po terminie nie mogą korzystać ze wszystkich możliwości dostępnych podatnikom. Nie mają możliwości wspólnego rozliczenia się ze współmałżonkiem, czy wsparcia organizacji pożytku publicznego 1 procentem podatku.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w tym roku prawie 10 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem przez internet.

IAR, awi

Czytaj także

PIT: na co przeznaczane są pieniądze z naszych podatków?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 19:00
2 maja to w tym roku ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Składając deklarację widzimy, ile podatku dochodowego musieliśmy zapłacić w poprzednim roku. Ale czy wiemy, na co wydawane są nasze pieniądze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT 2016: połowa deklaracji złożona przez internet

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 12:45
Prawie 10 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem przez internet. Termin składania wypełnionych zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 2 maja.
rozwiń zwiń