X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIT 2016: połowa deklaracji złożona przez internet

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 12:45
Prawie 10 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem przez internet. Termin składania wypełnionych zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 2 maja.
Audio
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: około połowy złożonych deklaracji przesłano właśnie drogą elektroniczną (IAR)
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: w tym roku Polacy po raz pierwszy mogli upoważnić urzędników fiskusa do wypełnienia ich zeznania (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski powiedział, że drogą elektroniczną przesłano prawie 9 milionów 700 tysięcy deklaracji podatkowych. Dodał, że porównując te dane do liczby wszystkich deklaracji złożonych w ubiegłym roku, można powiedzieć, że w tym roku przez internet złożono niemal 54 procent zeznań podatkowych.

38 tysięcy podatników wypełniło PIT-WZ

W tym roku Polacy po raz pierwszy mogli upoważnić urzędników fiskusa do wypełnienia ich zeznania. Łukasz Świerżewski powiedział, że prawie 38 tysięcy podatników skorzystała z takiej możliwości wypełniając PIT-WZ.

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w najbliższych latach rozszerzy liczbę formularzy PIT, o których wypełnienie będzie można wnioskować do urzędów skarbowych.

IAR, awi

Czytaj także

Pomoc podatnikom wciąż niezbędna, tak jak edukacja podatkowa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 09:10
Pomoc podatnikom długo jeszcze będzie niezbędna, gdyż często brakuje im podstawowej wiedzy o przepisach prawa podatkowego - ocenia Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Korporacja od lat wspiera podatników organizując „Akcję PIT” oraz „Akcję PIT - doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością”. Pierwsza akcja już się zakończyła, druga jeszcze trwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT: 1 proc. mogą przekazywać wszyscy podatnicy indywidualni

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 14:18
Jeden procent mogą przekazywać wszyscy podatnicy indywidualni i coraz więcej osób korzysta z tej możliwości. W rozliczeniach za 2015 rok podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego 617 milionów złotych, a obecne za 2016 rok można rozliczać się z fiskusem do 2 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT: na co przeznaczane są pieniądze z naszych podatków?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 19:00
2 maja to w tym roku ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Składając deklarację widzimy, ile podatku dochodowego musieliśmy zapłacić w poprzednim roku. Ale czy wiemy, na co wydawane są nasze pieniądze?
rozwiń zwiń