X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIT: 1 proc. mogą przekazywać wszyscy podatnicy indywidualni

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 14:18
Jeden procent mogą przekazywać wszyscy podatnicy indywidualni i coraz więcej osób korzysta z tej możliwości. W rozliczeniach za 2015 rok podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego 617 milionów złotych, a obecne za 2016 rok można rozliczać się z fiskusem do 2 maja.
Audio
  • Jeden procent mogą przekazywać wszyscy podatnicy indywidualni - relacja Bożeny Falkowskiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: mffoto/Shutterstock.com

Wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz powiedział, że bardzo cieszy go coraz większa liczba podatników odpisujących jeden procent na działalność organizacji społecznych.

- Widać, że interesują się tymi organizacjami, wiedzą komu przekazują pieniądze, i co z tych środków jest realizowane. Jest stały wzrost podatników, którzy dzielą się swoim podatkiem z organizacjami pozarządowymi - powiedział wiceminister.

Jak podkreśla Krzysztof Michałkiewicz, w tym roku jeden procent w nieskomplikowany sposób mogą przekazywać także emeryci i renciści, których rozlicza ZUS. Obecnie mogą wysłać do urzędu skarbowego PIT-OP, w którym podają swoje dane i informację, na jaką organizację przekazują jeden procent swojego podatku.

Pełna lista OPP w internecie

Pełna lista wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do korzystania z odpisu od podatników znajduje się na stronie internetowej www.pozytek.gov.pl.

1 procent przekazujemy od 2004 roku - wtedy przekazało go za 2003 rok mniej niż 1 procent podatników. Co wprowadzano różne ułatwienia i liczba podatników przekazujących 1 procent rośnie. Obecnie jest ich około 12,5 miliona, co stanowi blisko połowę uprawnionych do tego podatników indywidualnych.

IAR, awi

Czytaj także

Coraz więcej podatników przekazuje 1 procent podatku

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 12:19
Z roku na rok rośnie liczba podatników, którzy przekazują 1 procent swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z możliwości tej skorzystało w ubiegłym roku blisko 50 procent z nich. Rośnie też wysokość przekazywanej kwoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz pytania o roczny PIT 2016? Zadzwoń do MF

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:23
W czwartek 27 kwietnia możesz skorzystać z dyżuru telefonicznego w MF i dopytać o rozliczenie PIT-u za 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 17:32
Do 2 maja można składać zeznania podatkowe za 2016 rok. Termin obowiązuje osoby rozliczające się na formularzu PIT-37, które m.in. pracują na umowie o pracę czy cywilnoprawnej, oraz PIT-36, dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
rozwiń zwiń