X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Nie sprawdziły się czarne prognozy". Paweł Borys o rekordowej aktywności zawodowej Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 16:36
- Rekord aktywności zawodowej Polaków na poziomie 56,9 proc. w środku największej recesji w Europie od dekad, to chyba najważniejsza miara siły polskiej gospodarki w czasie pandemii i skuteczności tarcz - ocenia prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / FILEOPEN CREATION

"Nie sprawdziły się kompletnie czarne prognozy i opinie wielu ekonomistów" - napisał Borys w środę na Twitterze.

Polacy rekordowo aktywni zawodowo w dobie koronawirusa

Szef PFR przytoczył komentarz ekonomistów ING BŚ, którzy napisali, powołując się na Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, że wiosną 1,2 mln Polaków miało pracę, ale jej nie wykonywało, jako powód wskazując COVID-19. Latem ich liczba spadła do 96 tys.

"Aktywność zawodowa nie tylko odbudowała się po 2kw, ale wyznaczyła nowy rekord 56,9 proc. (72 proc. w grupie 15-64)" - zaznaczyli ekonomiści ING.

Główny Urząd Statystyczny podał w środę, że stopa bezrobocia liczona wg BAEL wyniosła w Polsce w III kwartale 2020 r. 3,4 proc. wobec 3,1 proc. w II kwartale. Współczynnik aktywności zawodowej wyniósł w III kw. 2020 roku 56,9 proc. wobec 55,5 proc. kwartał wcześniej, natomiast wskaźnik zatrudnienia wyniósł 55,0 proc. wobec 53,8 proc. w II kw. 2020 r.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: przeznaczyliśmy 119 mld zł na obronę 5 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 15:49
- Do tej pory przeznaczyliśmy 119 mld zł na ochronę ponad 5 mln miejsc pracy. Działania w ramach tarczy antykryzysowej były świadome i odpowiedzialne – mówiła w czwartek w Sejmie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre informacje z rynku pracy. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii w Polsce nie wzrosło bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 19:08
Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 6,1 proc. i utrzymała się na tym samym poziomie co w lipcu - wynika z szacunków MRPiPS. To pierwsza taka sytuacja od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, gdzie bezrobocie nie wzrosło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 30 tys. zł dla bezrobotnych na założenie firmy. Dotacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 11:45
Obok wsparcia z urzędów pracy dla osób samozatrudnionych, także osoby bezrobotne otrzymują dotacje na założenie firmy. W tym roku bezzwrotne wsparcie uzyskało już ponad 15 tys. bezrobotnych, którzy za pozyskane środki rozkręcą swoje pierwsze biznesy i brak zatrudnienia zamieniają na samozatrudnienie - informuje serwis mambiznes.pl.  
rozwiń zwiń