X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobre wieści z rynku pracy - firmy zaczęły znowu szukać pracowników

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 12:45
We wrześniu na portalach rekrutacyjnych opublikowano najwięcej ofert pracy od początku pandemii - wynika z opublikowanego dziś raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock nd3000

Pracodawcy zgłosili we wrześniu do urzędów pracy blisko 110 tysięcy wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Jest to 13 tysięcy ofert więcej niż w sierpniu.

W całym trzecim kwartale tego roku pracownicy najczęściej poszukiwali zatrudnienia w takich branżach jak telekomunikacja, IT, branża finansowa i ubezpieczeniowa, hotelarstwo i gastronomia.


1200_Gowin_EN.jpg
Gowin: jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże

Mniej osób szuka pracy

Jak podkreśla Daniel Nowak - ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP - w III kwartale aktywnie poszukiwało pracy tylko 9 procent osób.

Najczęściej byli to kierowcy, niewykwalifikowani robotnicy, pracownicy biurowi i administracyjni, a także telekomunikacji i IT.


Mateusz Morawiecki free twitter 1200.jpg
Działania antykryzysowe dla firm. Premier przedstawił plan pomocy

Daniel Nowak zwraca uwagę, że mimo iż obawy o utratę pracy zmniejszyły się w stosunku do poprzedniego kwartału, to i tak 30 procent pracowników na najbliższe miesiące patrzy z niepewnością.

Stopa bezrobocia się nie zmienia, pracy szuka więcej kobiet niż mężczyzn

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce od czerwca do września nie zmieniła się. Utrzymała się na poziomie 6,1 procent. Wśród osób bezrobotnych już kolejny miesiąc kobiet jest więcej niż mężczyzn. Stanowią w tej chwili 54 proc. bezrobotnych.

Wśród osób w wieku 25-54 lat wskaźnik aktywności zawodowej w przypadku kobiet wynosi 63 procent, podczas gdy u mężczyzn 94 procent.

IAR, jk

Czytaj także

Polska z najniższym bezrobociem w Europie. Pomogły nie tylko rządowe tarcze

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 19:06
Dlaczego w Polsce stopa bezrobocia osiąga jeden z najniższych poziomów wśród krajów europejskich, wyjaśniał w audycji Ekspress Gospodarczy radiowej Jedynki Andrzej Kubisiak, zastępca Dyrektora ds. badań i analiz w Polskim Instytucie Ekonomicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre wiadomości z rynku pracy. Spada liczba zarejestrowanych bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 10:36
Ministerstwo rozwoju, pracy i technologii szacuje, że stopa bezrobocia w październiku utrzymała się na poziomie 6,1 procent, czyli na niezmienionym od czerwca. Jednocześnie informuje, że ubiegły miesiąc był trzecim miesiącem z rzędu, gdy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych zmniejszała się.
rozwiń zwiń