Już 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy od osób, które straciły pracę

2020-06-24, 19:42

Już 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy od osób, które straciły pracę
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Do dzisiaj złożono 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy przysługujący osobom, które straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała Informacyjną Agencję Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak zapewnia minister, osoby, które straciły pracę z powodu pandemii,  nie pozostają bez pomocy.

Dodatek wynosi 1400 zł i jest wypłacany przez trzy miesiące

Posłuchaj

Do dzisiaj złożono 30 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowe minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.//IAR/
+
Dodaj do playlisty

 

Minister przypomniała, że z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy została uchwalona i już podpisana przez prezydenta ustawa o dodatku solidarnościowym i podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych.

Dodatek wynoszący 1400 złotych ma być wypłacany przez trzy miesiące - w czerwcu, lipcu i sierpniu dla osób, które utraciły pracę po 15 marca i były zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez co najmniej 60 dni.


Powiązany Artykuł

Gertruda Uścińska1200 kopia.jpg
Prezes ZUS: bez zwłoki rozpoczynamy wypłacać dodatki solidarnościowe

Jeszcze w tym miesiącu dodatek trafi do potrzebujących

Posłuchaj

Minister Maląg zwróciła uwagę, że prezydent Andrzej Duda dotrzymuje słowa i jest gwarantem kontynuowania wszystkich wprowadzonych przez rząd programów społecznych takich jak Rodzina 500+, Dobry Start, Mama 4+, bon turystyczny, 13 emerytura, Senior+, ASOS, leki 75+ czy opieka 75+./IAR/ 0:29
+
Dodaj do playlisty

 

Minister podkreśliła, że wypłata świadczeń rozpocznie się lada moment. - Skoro ustawa zakładała wypłaty w czerwcu, to w tym miesiącu te wypłaty ruszą - stwierdziła minister Maląg.

Dodała, że działania chroniące miejsca pracy będą kontynuowane.

 Zwróciła też uwagę, że prezydent Andrzej Duda dotrzymuje słowa i jest gwarantem kontynuowania wszystkich wprowadzonych przez rząd programów społecznych takich jak Rodzina 500+, Dobry Start, Mama 4+, bon turystyczny, 13 emerytura, Senior+, ASOS, leki 75+ czy opieka 75+. Utrzymany będzie też wiek emerytalny wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

To wszystko po to, by w tym trudnym czasie społeczeństwo mogło w miarę spokojnie żyć - podsumowała minister Marlena Maląg.

IAR, jk

Polecane

Wróć do strony głównej