X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Zasiłek dla bezrobotnych ma wzrosnąć do 1200 zł

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 19:56
Prezydencka ustawa o dodatku solidarnościowym, nad którą procedują posłowie, wprowadza nie tylko ten dodatek, ale podnosi, i to znacznie, wielkość zasiłku dla bezrobotnych. Ten, w pierwszych trzech miesiącach bez pracy, ma wzrosnąć z 861,40 do 1200 zł brutto.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/piotr_szewczyk

Rośnie też wysokość zasiłku dla osoby bezrobotnej w kolejnych miesiącach - w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku, kwota wzrośnie do 942,30 zł (brutto). Obecnie bezrobotny otrzymuje, od czwartego miesiąca, 676,40 zł brutto (592,52 zł netto). 

praca budowa zatrudnienie free 1200.jpg
Ministerstwo Rozwoju: rośnie odsetek firm, które chcą utrzymać lub zwiększyć zatrudnienie

Podniesienie kwoty zasiłku planowane jest od 1 września 2020 roku.

Podwyższoną kwotę zasiłku otrzymają wszyscy bezrobotni, zarówno nowo rejestrujący się, jak i bezrobotni, którzy już pobierają zasiłek.

Proponowane w projekcie złożonym w Sejmie przez prezydenta zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zakładają też, że do 365 dni pracy, które są wymagane do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych, będzie zaliczony też okres pracy w obniżonym wymiarze etatu i z obniżoną wysokością wynagrodzenia poniżej wynagrodzenia minimalnego.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: programy społeczne są kołem napędowym polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 20:20
Prezydent Andrzej Duda zapewnił o woli utrzymania programów społecznych typu 500+, "Dobry start" oraz 13. emerytura. - Te pieniądze wracają natychmiast do gospodarki, wspomagają ją, są dla niej kołem napędowym - przekonywał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: potrzebny jest zasiłek solidarnościowy oraz wsparcie na utrzymanie miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 13:00
Coraz więcej ludzi będzie w najbliższym czasie traciło pracę, dlatego czasowe wsparcie, jakim ma być zasiłek solidarnościowy, jest potrzebne. Z drugiej strony nie można zaniechać wspierania przedsiębiorców, aby jak najwięcej miejsc pracy jednak utrzymali – mówili goście "Rządów Pieniądza": Agnieszka Durlik z KIG i prof. Dariusz Tworzydło z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatek solidarnościowy: zobacz ile wyniesie, kto i na jakich zasadach go otrzyma

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 17:31
Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19. Ustawa określa jego wysokość, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania i finansowania.
rozwiń zwiń