X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Puls Biznesu" Ukraińskie źródło pracowników wysycha

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 07:50
Rośnie liczba pracujących w Polsce Ukraińców, którzy chcą od nas wyjechać. Problem w tym, że ze Wschodu nie przyjadą do nas kolejni - informuje "Puls Biznesu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Perspektywa otwarcia na początku przyszłego roku niemieckiego rynku pracy na osoby spoza Unii Europejskiej już dawno wywołała obawy polskich pracodawców zatrudniających Ukraińców. Kilka miesięcy temu agencja pracy Manpower przeprowadziła więc ankietę wśród prawie 750 pracujących nad Wisłą obywateli Ukrainy. Okazało się, że wyjechać z Polski chce co czwarty z nich. Powyższe dane wydaje się potwierdzać analiza, jaką niedawno przeprowadziła inna duża agencja zatrudniająca Ukraińców w Polsce, Personnel Service" - czytamy w gazecie.

Szykuje się duży odpływ za Odrę?

Dziennik przytacza wypowiedź prezesa Personnel Service Krzysztofa Inglota, który szacuje, że "w efekcie większego otwarcia się innych członków UE na pracowników z Ukrainy z Polski może odpłynąć od 250 tys. do 500 tys. osób".

Według "Pulsu Biznesu", przybyszy zza Buga ciągnie na Zachód przede wszystkim wizja lepszych zarobków oraz wyższego standardu życia. "Celem dla aż dwóch trzecich Ukraińców, którzy chcieliby od nas wyjechać, są Niemcy" - czytamy.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

PolskieRadio24.pl, 

Zobacz więcej na temat: praca Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Już ponad 580 tys. cudzoziemców zatrudnionych w Polsce płaci składki ZUS. Największą grupą są Ukraińcy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:18
- Ponad 580 tys. cudzoziemców zatrudnionych w Polsce płaci składki ZUS - powiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej pracujących w Polsce cudzoziemców odprowadza składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:20
Jak poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, tylko w ciągu jednego roku przybyło w ubezpieczeniach społecznych prawie 200 tysięcy obcokrajowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska światowym liderem w przyjmowaniu imigrantów zarobkowych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:17
Polska jest światowym liderem w przyjmowaniu tymczasowych imigrantów zarobkowych. Jak wynika z raportu OECD, co piąty z imigrantów zarobkowych na świecie przybył w 2017 r. właśnie do naszego kraju.
rozwiń zwiń