X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GUS poda ważne informacje gospodarcze – o bezrobociu oraz produkcji budowlano-montażowej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 08:00
Poznamy dzisiaj ważne informacje gospodarcze - Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś o wysokości bezrobocia oraz produkcji budowlano montażowej w czerwcu.
Audio
  • Według wstępnych szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pod koniec ubiegłego miesiąca liczba bezrobotnych spadła do niespełna 880 tysięcy osób, a stopa bezrobocia do 5,3 procent, czyli była o 0,1 punktu procentowego niższa niż w maju. W opinii Urszuli Kryńskiej z PKO Banku Polskiego, jeśli dane te zostaną dziś potwierdzone, to
  • Oprócz danych na temat stopy bezrobocia, GUS poinformuje dziś, jak w czerwcu kształtowała się produkcja budowlano-montażowa. Urszula Kryńska uważa, że odczyt będzie prawdopodobnie słabszy niż miesiąc wcześniej. W maju wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 9,6 procent. W czerwcu mógł spaść do około 5 procent. /IAR/.
W Polsce zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników.
W Polsce zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników.Foto: pixabay

Według wstępnych szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pod koniec ubiegłego miesiąca liczba bezrobotnych spadła do niespełna 880 tysięcy osób, a stopa bezrobocia do 5,3 procent, czyli była o 0,1 punktu procentowego niższa niż w maju.

Wolniejszy spadek bezrobocia - w Polsce zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników

W opinii Urszuli Kryńskiej z PKO Banku Polskiego, jeśli dane te zostaną dziś potwierdzone, to będzie oznaczało, że spadek bezrobocia wyraźnie hamuje.

 

− W głównej mierze ma to związek z brakiem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników" - wyjaśniła ekspertka.

 

Wolniejsze tempo wzrostu produkcji budowlano montazowej


Oprócz danych na temat stopy bezrobocia, GUS poinformuje dziś, jak w czerwcu kształtowała się produkcja budowlano-montażowa. Urszula Kryńska uważa, że odczyt będzie prawdopodobnie słabszy niż miesiąc wcześniej. W maju wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 9,6 procent. W czerwcu mógł spaść do około 5 procent.


Ekspertka dodała, że złożyło się na to kilka czynników przejściowych - między innymi czerwcowe upały.

− Taka pogoda nie sprzyjała prowadzeniu prac budowlanych - podkreśliła Urszula Kryńska.

 

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak