X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Badanie: Polacy coraz rzadziej zmieniają pracę

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:59
Co najmniej 3/4 badanych przez Instytut Randstad zostaje w pracy po godzinach, większość z nich przynajmniej raz w miesiącu. Na nieprzerwaną pracę w danej firmie powyżej 5 lat wskazuje 38 procent badanych - o 5 punktów procentowych więcej niż przed kwartałem.
Audio
  • Najnowsza edycja badania "Monitor Rynku Pracy" wskazuje też, iż coraz rzadziej zmieniamy pracodawcę - wyjaśnia Mateusz Żydek z Instytutu Randstad (Cz.1/IAR)
  • Najnowsza edycja badania "Monitor Rynku Pracy" wskazuje też, iż coraz rzadziej Polacy zmieniają pracodawcę - wyjaśnia Mateusz Żydek z Instytutu Randstad (Cz.2/IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Najnowsza edycja badania "Monitor Rynku Pracy" wskazuje też, iż coraz rzadziej zmieniamy pracodawcę - wyjaśnia Mateusz Żydek. Co najmniej 3/4 badanych przez Instytut Randstad zostaje w pracy po godzinach, większość z nich przynajmniej raz w miesiącu.

Dłużej u jednego pracodawcy

Jak podkreśla Mateusz Żydek z Instytutu, 4 na 10 pracowników mówi, że w ich firmach to standard. Najnowsza edycja badania "Monitor Rynku Pracy" wskazuje też, iż coraz rzadziej zmieniamy pracodawcę - wyjaśnia Mateusz Żydek.

Na nieprzerwaną pracę w danej firmie powyżej 5 lat wskazuje 38 procent badanych - o 5 punktów procentowych więcej niż przed kwartałem.

Zdaniem Moniki Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan, może to świadczyć o tym, że dla wielu pracowników obecne miejsce zatrudnienia jest odbierane jako adekwatne do ich kwalifikacji i potrzeb.

Wydłuża się czas poszukiwania pracy

Z badania wynika, iż pracodawcę najczęściej zmieniają sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta. 

Badanie wykazało też, że wydłuża się czas poszukiwania pracy, co sprawia, że pracownicy mniej optymistycznie oceniają swoje szanse na nowe zatrudnienie. Jak wyjaśnia Mateusz Żydek, nowego zatrudnienia poszukuje się już nie dwa miesiące ale 2 i pół miesiąca a w niektórych regionach nawet 3 miesiące.

Nie wszyscy chcą podejmować takie ryzyko, skoro mają dobre warunki u obecnego pracodawcy.

IAR, akg

Zobacz więcej na temat: praca firma zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Firmy płacą coraz więcej, coraz więcej zatrudniają

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:20
Przedsiębiorcy nadal pozytywnie oceniają kondycję polskiej gospodarki - wynika z najnowszej prognozy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ok. 33 proc. planuje w najbliższym czasie zwiększenie zatrudnienia, a 35 proc. - wzrost wynagrodzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Presja płacowa studzi plany rekrutacyjne firm

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 14:40
Z najnowszej edycji Barometru Rynku Pracy, przygotowanego przez Work Service, wynika, że pracodawcy zamierzają ograniczyć plany rekrutacyjne.
rozwiń zwiń