X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Senatorowie poparli 10-procentową podwyżkę dla nauczycieli od 1 września

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 20:50
Senackie komisje nauki, edukacji i sportu oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej rekomendują przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o Karcie Nauczyciela. Zakłada ona między innymi prawie 10-procentową podwyżkę średniego wynagrodzenia nauczycieli od 1 września tego roku.
Audio
  • Senackie komisje nauki, edukacji i sportu oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej rekomendują przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o Karcie Nauczyciela. Zakłada ona między innymi prawie 10- procentową podwyżkę średniego wynagrodzenia nauczycieli od 1 września tego roku. /IAR/.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/comwavebreakmedia

Wiceminister edukacji Marzena Machałek mówiła na posiedzeniu senackich komisji, że proponowane wynagrodzenia nie są "pensjami marzeń nauczycieli", ale są zbudowane na miarę obecnych możliwości.

Wiceszefowa MEN dodała, że nie jest to ostatnie słowo rządu w sprawie podwyżki płac dla nauczycieli. Oceniła, że czeka nas kolejna dyskusja dotycząca tej kwestii.

Poza tym proponowana nowela przewiduje wprowadzenia dodatkowego świadczenia na start dla nauczycieli stażystów, określenie minimalnej wysokości dodatku za wychowawstwo czy skrócenie ścieżki awansu zawodowego.
Jutro projekt będzie rozpatrywany przez Senat na posiedzeniu plenarnym.

IAR, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: nauczyciel finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak