X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezrobocie w lutym wyniosło 6,1 procent, mniej osób szukających pracy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:35
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, bezrobocie w lutym wyniosło 6,1 procent. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w lutym 1.016,7 tys. wobec 1.023,1 tys. osób w styczniu 2019 roku. Według ekonomistów, to oznacza, że w następnych miesiącach czeka nas spadek bezrobocia.
Audio
  • Bezrobocie w lutym wyniosło 6,1 procent. Taką informację opublikował Główny Urząd Statystyczny. Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki podkreśla, że bezrobocie w lutym nie wzrosło, chociaż można się było tego spodziewać o tej porze roku./IAR/.
  • Jarosław Janecki dodaje, że choć w ujęciu procentowym bezrobocie się nie zmieniło, to jednak w lutym zmniejszyła się liczba osób bez pracy./IAR/.
  • Główny Urząd Statystyczny poda dziś dane na temat bezrobocia w lutym. Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w ubiegłym miesiącu wskaźnik ten utrzymał się na tym samym poziomie, jak w styczniu - wyniósł 6,1 procent./IAR/.
Resort pracy podkreśla, że począwszy od 1991 roku, nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski.
Resort pracy podkreśla, że „począwszy od 1991 roku, nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski”.Foto: nd3000/Shutterstock.com

Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki podkreśla, że bezrobocie w lutym nie wzrosło, chociaż można się było tego spodziewać o tej porze roku.

Ekonomista - można się spodziewać spadku bezrobocia w kolejnych miesiącach

Ekspert dodaje, że choć w ujęciu procentowym bezrobocie się nie zmieniło, to jednak w lutym liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła wobec stycznia o ponad 6 tysięcy osób. Na tej podstawie ekonomista spodziewa się w nadchodzących miesiącach znacznego obniżenia bezrobocia w Polsce.

Ekspert uważa, że na koniec roku bezrobocie w Polsce wyniesie nieco powyżej 5 procent.

Resort pracy podkreśla, że „począwszy od 1991 roku, nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski”.

Doktor Marcin Czaplicki z PKO Banku Polskiego powiedział, że generalnie luty to taki miesiąc, w którym stopa bezrobocia się stabilizuje wobec stycznia.

W lutym 2019 r. przeciętne #zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 6 378,0 tys. (wzrost o 2,9% r/r). https://t.co/kYLCe2MgKP#GUS #statystyki #gospodarka #przedsiębiorstwa #praca #RynekPracy pic.twitter.com/OdtPjapT1i

 − Nawet, gdy były kiedyś jakieś zaskoczenia to teraz ciężko o nie, przestrzeń do jakichś zaskoczeń, jeżeli chodzi o szacunek procentowy liczby bezrobotnych, jest coraz mniejsza - dodał doktor Czaplicki.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak