X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

GUS: płace Polaków wciąż w górę: w grudniu średnia płaca brutto wyniosła 5274,95 zł

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 10:19
Pracownicy mają powody do zadowolenia - ich płace wciąż rosną. Jak informuje GUS, w grudniu 2018 r. przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 5274,95 zł i było wyższe o 6,1 proc. niż rok wcześniej. Analitycy uważają, że trend wzrostowy sie otrzyma, tyle, że wzrost płac w 2019 r. nie będzie już tak dynamiczny
Audio
  • Prezes Związku Maklerów i Doradców Paweł Cymcyk spodziewał się, że płace w firmach rosły o ponad 7 procent, a zatrudnienie o 2,5-3 procent. /IAR/,
  • W opinii Pawła Cymcyka, z pewnością można oczekiwać, że dalej będą rosły pensje. Dodał, że w niektórych branżach te wzrosty są już dwucyfrowe./IAR/.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock nd3000

W tym miesiącu czasie wzrosło też zatrudnienie zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw i wyniosło ono 6232,7 tys. (wzrost o 2,8 proc. r/r.

Dane GUS nie zaskakują analityków

Dane nie zaskoczyły analityków. Prezes Związku Maklerów i Doradców Paweł Cymcyk spodziewał się, że płace w firmach dalej rosły o ponad 7 procent, a zatrudnienie o 2,5-3 procent.


. .

Mówiąc o całym 2018 roku, podkreślił, że był to rok, w którym brakowało pracowników, a to przekładało się na wyższe pensje.

W 2019 r. płace i zatrudnienie wciąż będą rosły, jednak spadek stopy bezrobocia będzie wolniejszy

Zdaniem Cymcyka, w 2019 roku obecne trendy powinny zostać utrzymane. "Przy czym na pewno nie będzie widać tak silnych, jak w 2018 roku zniżek stopy bezrobocia, bo ta zaczyna sięgać długoterminowego dna" - zaznaczył.

W opinii Pawła Cymcyka, z pewnością można oczekiwać, że dalej będą rosły pensje. Dodał, że w niektórych branżach te wzrosły są już dwucyfrowe.

NRG, IAR, komunikat GUS, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie aktywność zawodowa Polaków. Wg GUS, stopa bezrobocie wg BAEL w III kw. '18 r. wyniosło 3,8 proc.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:38
Jak informuje GUS, stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w Polsce w III kwartale 2018 r. 3,8 proc. wobec 3,6 proc. w II kwartale. Rośnie współczynnik aktywności zawodowej Polaków. W III kwartale liczba ludności aktywnej zawodowo wyniosła 17279 tys. osób, z tego 16617 tys. to pracujący i 662 tys. - bezrobotni.
rozwiń zwiń