X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe miejsca pracy w centrach usług IT

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 09:50
Już ok. 140 tysięcy informatyków pracuje w Polsce w firmach świadczących usługi IT. Centra otwierają u nas znane światowe spółki, które coraz częściej wchodzą też do mniejszych miast - donosi "Rzeczpospolita".
Nowe miejsca pracy w branży IT
Nowe miejsca pracy w branży ITFoto: Pixabay.com

Centra usług IT nakręcają w Polsce hossę na rynku pracy dla informatyków. Ilość miejsc pracy w branży, rosła w ostatnich latach w dwucyfrowym tempie. Zarówno w prostych, jak też bardzo zaawansowanych procesach specjalizują się u nas już tysiące krajowych i zagranicznych firm.

Jak ocenia najnowszy raport Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), który zrzesza największych zagranicznych inwestorów tej branży, w firmach świadczących usługi IT pracuje w Polsce już ponad 140 tys. osób.

Duże miasta przyciągają inwestorów

Firmy muszą wchodzić do mniejszych centrów ośrodków, zmuszone ostrą konkurencją o specjalistów i absolwentów w dużych miastach.

- W ostatnich 12 miesiącach sporym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się m.in. Bydgoszcz, Radom, Lublin czy Szczecin - podkreśla Marek Grodziński, wiceprezes ABSL i dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini.

PAP, fko

Czytaj także

W całej UE brakuje informatyków. Wystartował program e-Skills for Jobs 2014

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 13:38
Zgodnie z szacunkami Unii Europejskiej już w przyszłym roku liczba nieobsadzonych stanowisk pracy w branży teleinformatycznej przekroczy pół miliona osób. Dlatego też Komisja Europejska rozpoczęła program e-Skills for Jobs 2014, który ma promować umiejętności cyfrowe wśród młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy oddział Comarch w Tarnowie zatrudni na początek 50 osób

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 12:17
Nowy oddział krakowskiej spółki informatycznej Comarch S.A. w Tarnowie to 50 nowych miejsc pracy. Prezydent miasta Roman Ciepiela podkreślił, że inwestorem jest "znana i ceniona na świecie" firma.
rozwiń zwiń