X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W całej UE brakuje informatyków. Wystartował program e-Skills for Jobs 2014

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 13:38
Zgodnie z szacunkami Unii Europejskiej już w przyszłym roku liczba nieobsadzonych stanowisk pracy w branży teleinformatycznej przekroczy pół miliona osób. Dlatego też Komisja Europejska rozpoczęła program e-Skills for Jobs 2014, który ma promować umiejętności cyfrowe wśród młodzieży.
Audio
  • O programie e-Skills for Jobs 2014 w Radiowej Jedynce mówił gość Porannych rozmaitości Krzysztof Chełpiński z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
W całej UE brakuje informatyków. Wystartował program e-Skills for Jobs 2014
Foto: sxc.hu

Program e-Skills for Jobs 2014 jest prowadzony równolegle w 30 krajach europejskich. Specjalistów IT brakuje bowiem w całej Unii Europejskiej.

- Informatyka w krwiobiegu gospodarki jest bardzo istotnym elementem i bez jej rozwoju i specjalistów gospodarka nie będzie się rozwijała w tempie, w jakim byśmy chcieli – podkreśla Krzysztof Chełpiński z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Dlatego właśnie Komisja Europejska podjęła działania, które mają zachęcić młodych ludzi do obrania ścieżki zawodowej w takim kierunku.

Dni otwarte dla uczniów szkół średnich

Jak wyjaśnia Chełpiński, częścią programu jest organizowanie w takich firmach, jak Microsoft, IBM, Motorola, dni otwartych dla uczniów szkół średnich. W ich trakcie młodzi ludzie mogą w praktyce przekonać się, jak wygląda praca w branży informatycznej, jakich kompetencji potrzebują u swoich pracowników firmy.

Druga faza dni otwartych będzie organizowana w październiku tego roku. Można zatem jeszcze zgłosić się do udziału w programie.

Zarówno ostatnie raporty z badań rynku pracy, jak i statystyki z portali rekrutacyjnych wskazują, że specjaliści od informatyki i telekomunikacji są drugą co do wielkości grupą najbardziej rozchwytywanych pracowników.

Justyna Golonko, awi

Czytaj także

Kierunki techniczne dają gwarancję pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 16:23
Informatyka, robotyka, energetyka, budownictwo – kierunki techniczne stają się coraz bardziej popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska powinna postawić na imigrantów, szczególnie informatyków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 17:31
- Informatyka powinna być jedną z pierwszych branż, w której zastanawialibyśmy się, czy Polska nie powinna być krajem przyjmującym imigrantów - mówi Michał Jaworski, dyrektor ds. strategii technologicznej w Microsofcie.
rozwiń zwiń