X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZUS został skazany, zapłacą podatnicy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 15:10
Polska została dwunastokrotnie skazana za naruszenie Europejskiej Konwencji przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
Audio
ZUS został skazany, zapłacą podatnicy
Foto: sxc.hu/CC

Skarb państwa zobowiązany został do wypłacenia skarżącym w sumie blisko 100 tysięcy euro w ramach odszkodowania i zadość uczynienia.

Wszystkie skargi, dotyczą decyzji rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oddział ten w 2001 roku na podstawie zaświadczeń lekarskich, przyznał wcześniejszą emeryturę rodzicom opiekującym się dziećmi chorymi na przewlekłe ciężkie choroby. Rok później odebrał im prawo do tego świadczenia. Większość osób po uzyskaniu prawa do emerytury, zrezygnowała z pracy, by opiekować się dzieckiem. Polskie sądy skargi rodziców rozpatrzyły negatywnie. Sędziowie Trybunału, choć nie jednogłośnie, uznali, że decyzja rzeszowskiego ZUS o cofnięciu prawa do wcześniejszej emerytury, podtrzymana następnie przez polskie sądy, była naruszeniem prawa do własności. Zgodnie z tym przepisem każda osoba ma prawo do poszanowania swego mienia i nikogo nie można pozbawiać własności, chyba, że przemawia za tym interes publiczny. Wyrok ten jest kolejnym orzeczeniem Trybunału korzystnym dla polskich rodziców.

Czytaj także

Rodzice wygrali z ZUS-em przed Trybunałem Praw Człowieka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 13:01
Dziesięć polskich rodzin z województwa podkarpackiego wygrało w Europejskim Trybunale Praw Człowieka skargę dotyczącą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń