X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Produkujesz iPhony? Masz zakaz popełnienia samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 10:50
Pracownicy chińskich fabryk produkujących iPady i iPhony zostali zmuszeni do złożenia pisemnych zobowiązań, w których obiecują, że nie popełnią samobójstwa.

Yahoo Finance informuje, że w zakładach należących do firmy Foxconn, produkujących sprzęt elektroniczny, menedżerowie zmuszają pracowników do składania formalnych, pisemnych obietnic, że nie popełnią samobójstwa.

Co najmniej 14 pracowników fabryk Foxconn w Chinach zginęło śmiercią samobójczą w ciągu ostatnich 16 miesięcy - pisze Yahoo Finance - tłumacząc tę tragiczną serię fatalnymi warunkami pracy.

 

Foxconn jest handlową nazwą tajwańskiej grupy Hon Hai Precision Industry Co. producenta elektroniki i komponentów komputerowych. Foxconn produkuje między innymi: iPoda i iPhone'a, MacBooka, MacBooka Pro oraz MacBooka Air dla firmy Apple. Zleceniodawcami Foxconn są też koncerny Sony, HP, Amazon, Nokia, Motorola, Nintendo, Microsoft, Dell oraz Cisco.


O drastycznych naruszeniach prawa pracy przez Foxconn media informowały od 2006 roku. Między innymi "The Inquirer" donosił wówczas o skandalicznym wykorzystywaniu pracowników, zmuszanych do pracy o ponad 80 godzin ponad miesięczną normę, przy najniższych możliwych zarobkach. Doniesienia prasy na ten temat zaszkodziły bardzo reputacji firmy Apple, gdy wyszło na jaw, że jej przedstawiciele dokonali inspekcji fabryk i zaakceptowali takie warunki pracy. Według innych źródeł przypadki samobójstw zdarzały się w zakontraktowanych przez Apple chińskich fabrykach Foxconn od lat.

 

Tymczasem zapowiada się, że bieżący rok będzie dla Apple'a rekordowy. Zysk netto w drugim fiskalnym kwartale wzrósł do 5,99 mld USD, czyli 6,4 USD na akcję. Rok wcześniej firma zarobiła 3,07 mld USD, 3,33 USD na walor.

 

Wiele w tym zasług współpracy z telekomunikacyjnym gigantem Verizon Wireless. W lutym iPhone trafił do oferty operatora.

 

PAP/ab

Czytaj także

iPad wielozadaniowy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 12:20
Steve Jobs zapowiedział, że iPad i iPhone uzyskają wielozadaniowość. Lepiej późno niż wcale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apple sprzedało 100 mln iPhone'ów i 15 mln iPadów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 08:59
Podczas ostatniej konferencji, na której Apple zaprezentowało iPada 2, firma ujawniła także kilka ciekawych statystyk dotyczących produktów firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

iPady 2 idą jak świeże bułeczki

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 10:50
Analitycy uważają, że w trakcie weekendu Apple mógł sprzedać nawet ok. 1 mln sztuk tabletu nowej wersji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steve Jobs, twórca iPada doczeka się biografii

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 09:40
Wydawnictwo Simon and Schuster ujawniło, że wyda w przyszłym roku pierwszą oficjalną biografię szefa firmy Apple. Steve Jobs zostanie przedstawiony w książce "iSteve: The Book of Jobs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż iPhone'a podwoiła zyski Apple’a

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 10:58
Blisko dwukrotnie wyższe przychody w drugim kwartale 2011 roku fiskalnego to wynik bardzo dobrej sprzedaży. Liczba kupiony iPhone'ów wynosi 18,7 mln.
rozwiń zwiń