X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Toruń czekają wielkie roboty drogowe

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 11:35
42 mln zł wyda Toruń na przebudowę dwóch miejsc strategicznych dla ruchu w mieście - ul. M. Skłodowskiej-Curie i placu Hoffmana.
Toruń czekają wielkie roboty drogowe
Foto: fot. SXC

Obie inwestycje zostaną oddane do użytku przed końcem 2012 r.

Jednojezdniowa obecnie ulica Marii Skłodowskiej-Curie, po której ruch odbywa się dwukierunkowo, w ciągu 18 miesięcy zostanie rozbudowana do dwujezdniowej arterii z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Kontrakt podpisany przez miasto z firmą Skanska obejmuje również przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową.

 - Inwestycja ma na celu poprawienie przepustowości ulicy Skłodowskiej-Curie, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras w Toruniu. Najintensywniejszy ruch w tym miejscu występuje w godzinach rannych i popołudniowych - podkreślił Grzegorz Prajwowski, dyrektor oddziału Skanska.

Przebudowa około dwukilometrowego odcinka pozwoli na skrócenie podróży, poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Powstaną także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Do końca 2011 r. powstanie od podstaw jezdnia południowa wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami oraz ciągiem pieszo-rowerowym. W przyszłym roku, po przełożeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię, wykonana będzie przebudowa jezdni północnej.

Drugi kontrakt drogowy dla Torunia dotyczy przebudowy skrzyżowania na placu Hoffmana.

 - Przebudujemy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Powstanie w tym miejscu rondo, co powinno znacznie poprawić bezpieczeństwo i przepustowość na krzyżówce, przez którą odbywa się także ruch tranzytowy drogą krajową nr 80 - powiedział Rafał Cieszyński, kierownik budowy Skanska.

Z potrzebnych na przebudowę placu około 7,5 mln zł ponad 70 proc. miasto otrzyma w formie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

tk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie nowy most koło Torunia i Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 15:39
Rozpoczęły się działania w kierunku uruchomienia przeprawy promowej przez Wisłę, na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka (woj. kujawsko-pomorskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowcy wolą drogi unijne

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 08:10
Jeżeli do budowy drogi przyczyniły się środki z Unii, to przez pierwszych pięć lat nie można pobierać opłat za przejazd po niej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej dziurawe ulice województwa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 09:28
Firma ubezpieczeniowa STU Ergo Hestia S.A przygotowała wykaz najgorszych dróg Małopolski. Zdaniem ekspertów, drogi województwa przypominają szwajcarski ser.
rozwiń zwiń