X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski sukces w walce z rosnącą inflacją. Niemiecki dziennik docenia działania rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 13:17
Inflacja rośnie nie tylko w Niemczech i w strefie euro, także w Polsce obywatele odczuwają jej skutki. "Polska teraz mocno temu przeciwdziała" obniżając VAT - pisze dziennik "Bild" w tekście zatytułowanym "Dlaczego w Polsce ceny wkrótce spadną".
Niemcy chwalą obniżki  VAT na energię elektryczną i zerowy VAT na gaz.
Niemcy chwalą obniżki VAT na energię elektryczną i zerowy VAT na gaz.Foto: Bluskystudio/Shutterstock.com

Polski rząd całkowicie zawiesza od lutego podatek VAT na żywność.

Polski rząd obniża podatki na paliwa - cena benzyny i oleju napędowego w dół

"Stawka podatku od benzyny i oleju napędowego spadnie wtedy nawet do ośmiu procent z obecnych 23 procent. Rząd w Warszawie szacuje, że obniży to cenę paliwa nawet o równowartość 15 centów na litrze" - relacjonuje "Bild".

"Wzywam wszystkich handlowców do odpowiedniego obniżenia cen" - powiedział premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając plany odciążenia konsumentów. Władze "mają sprawdzać, czy ceny są rzeczywiście obniżane" - pisze dziennik.

Niemcy chwalą obniżki VAT na energię elektryczną i zerowy VAT na gaz

Opisując polskie plany "Bild" zwraca uwagę, że tańsza ma być w Polsce także energia elektryczna; premier zapowiedział obniżenie podatku VAT do 5 proc. przez najbliższe cztery miesiące.

"Aby powstrzymać galopujące koszty ogrzewania, do końca lipca zniesiony zostanie także VAT na gaz. Zwolnione z podatku są również nawozy, których produkcja ucierpiała szczególnie z powodu wysokich cen gazu" - czytamy na łamach gazety.

Bild wyjaśnia, że za podwyżkami cen gazu stoi rosyjski Gazprom

Mateusz Morawiecki nazwał gwałtowny wzrost cen gazu "strasznym" i obarczył winą za ten stan politykę rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom - pisze "Bild".

Obecne obniżki podatków są częścią rządowej "tarczy antyinflacyjnej" i są bardzo kosztowne: same ogłoszone teraz obniżki VAT będą kosztowały Warszawę równowartość ok. 1,54 mld euro - informuje "Bild".

PAP, jk

Czytaj także

Ma trafić do 6,8 mln gospodarstw domowych. W Sejmie debata o dodatku osłonowym

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 17:30
- Rozwiązania z tarczy antyinflacyjnej mają zahamować inflację, nie hamując wzrostu gospodarczego i wspierając tych, którzy najbardziej wsparcia potrzebują - mówiła w Sejmie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcyza na prąd i paliwa w dół. Znamy szczegóły zmian

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 19:44
Dziś Sejm uchwalił ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną i niektóre paliwa silnikowe, brak podatku od energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe, a także brak podatku od sprzedaży detalicznej paliw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o obniżce VAT na żywność, gaz, prąd i paliwa: zmniejszy wydatki Polaków, może też osłabić inflację

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 21:11
Jak zmienią się ceny paliw oraz żywności w związku z wprowadzeniem tarczy antyinflacyjnej 2.0, obniżającej stawki VAT, a także jaki będzie to miało wpływ na inflację, mówił gość radiowej Jedynki - Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Wniesiono poprawki do ustawy. Czego dotyczą?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:55
Sejm wznowił obrady - posłowie mają przeprowadzić głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o podatku towarów i usług w bloku, który rozpoczyna się o godz. 17.00. Projekt tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, który zakłada m.in. obniżkę stawek VAT na żywność, gaz i nawozy do 0 proc., na prąd i ciepło do 5 proc. oraz na paliwo do 8 proc. trafił do Sejmu we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Sejm uchwalił ustawę. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 18:53
Sejm uchwalił ustawę, która ma przyczynić się do obniżenia cen m.in. żywności i paliw. Zakłada ona, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do 0. Do 5 proc. obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 proc. na paliwa silnikowe.
rozwiń zwiń