X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dłuższy termin na pobranie zaliczek na podatek. Ministerstwo Finansów zaprasza księgowych na szkolenia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 10:43
Ministerstwo Finansów organizuje cykl spotkań on-line dla księgowych dotyczących zmian w rozliczeniu podatkowym wynagrodzeń w ramach Polskiego Ładu - przekazał w niedzielę resort. Jak zaznacza resort, chodzi o pomoc w interpretacji i zastosowaniu nowych przepisów.
Zaliczki na podatek dochodowy powinny być obliczane w sposób opisany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r.
Zaliczki na podatek dochodowy powinny być obliczane w sposób opisany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r.Foto: Joanna Dorota/Shutterstock

W ramach e-spotkań eksperci Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej mają odpowiadać na pytania dotyczące zmian w zasadach rozliczania zaliczek na podatek dochodowy.

Pierwszy livechat odbędzie się w niedzielę 9 stycznia w godz. 10-18. Z kolei od poniedziałku, 10 stycznia do piątku, 14 stycznia br. - w godz. 8-20.

Obowiązek niezwłocznego zwrotu różnicy

Jak przypomniano, od 8 stycznia tego roku zmieniły się zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników w styczniu tego roku.

Według MF zaliczki na podatek dochodowy, pobierane przez płatników po 8 stycznia 2022 r., powinny być obliczane w sposób opisany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

"Pobranie zaliczki na podatek dochodowy w wyższej wysokości, skutkować będzie po stronie płatnika obowiązkiem niezwłocznego zwrotu podatnikowi zaistniałej różnicy" - wyjaśniono w komunikacie ministerstwa.


Posłuchaj
00:12 Prezes NFZ F. Nowak o zmianach dotyczących pobranych zaliczek na poczet PIT.mp3 Prezes NFZ F. Nowak o zmianach dotyczących pobranych zaliczek na poczet PIT (IAR)

 

Rozporządzenie opublikowano w piątek

Wskazano, że pracownicy będą otrzymać stosowne korekty od płatników, jeżeli wypłacone wynagrodzenia nie uwzględniały metodyki pobierania zaliczek na podatek dochodowy.

Rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych zostało opublikowane w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

1 stycznia 2022 r. w życie weszły podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu. Do 30 tys. zł wzrasta kwota wolna od podatku oraz do 120 tys. zł rośnie próg podatkowy. Znika jednocześnie odliczenie składki zdrowotnej od podatku.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

Czytaj także

Główny ekonomista resortu finansów: koszt reformy podatkowej to 16,5 mld złotych i tyle pieniędzy pozostanie w kieszeniach podatników

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 17:30
- Nowe rozwiązania podatkowe z Polskiego Ładu spowodują, że w kieszeniach osób o niskich i średnich dochodach pozostanie więcej pieniędzy, a firmy będą miały fiskalne zachęty do inwestycji w nowe technologie  - powiedział Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyliczenia zarobków i podatków, porady dla przedsiębiorców. Ruszył portal o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 19:06
Ruszył portal o Polskim Ładzie, na którym można obliczyć zarobki "na rękę" – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów podpisał rozporządzenie. Ma naprawić błąd w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 23:18
Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy. Poprawia ono błąd, który znalazł się nowych przepisach podatkowych - tzw. Polskim Ładzie. Z jego powodu część osób w sposób nieuzasadniony otrzymało w styczniu obniżoną pensję.
rozwiń zwiń