X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zakaz lądowania samolotów z południa Afryki. Rząd chce utrzymać obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 09:15
Rząd chce przedłużyć do 24 stycznia zakaz lądowania w Polsce samolotów pasażerskich z lotnisk Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.
Z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, konieczne jest przedłużenie zakazu lotów z państw regionu Afryki Południowej.
Z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, konieczne jest przedłużenie zakazu lotów z państw regionu Afryki Południowej.Foto: shutterstock.com/Karol Cieśluk

Obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym wygasa 10 stycznia 2022 roku.

Jak podano w wykazie prac legislacyjnych rządu, z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu omikron z państw regionu Afryki Południowej, konieczne jest przedłużenie zakazu lotów po tym terminie.

Siedem krajów na indeksie

Projekt rozporządzenia zakazuje przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i z Republiki Zimbabwe.

Zakaz lotów nie obejmie m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie prezesa Rady Ministrów, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Wyłączenia na podstawie umów

"Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2" - napisano w wykazie prac legislacyjnych.

Zobacz także: wiceszef MZ Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Linie lotnicze wciąż na minusie. Szef IATA: kryzys będzie kosztował lotnictwo ponad 200 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 06:13
- Straty netto linii lotniczych spowodowane COVID-19 zmniejszą się do ok. 12 mld dol w 2022 r. z blisko 52 mld dolarów w tym roku; w sumie pandemia będzie kosztowała lotnictwo ok. 201 mld dolarów, zanim branża powróci do rentowności w 2023 r - powiedział dyrektor generalny IATA Willie Walsh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porty lotnicze nie odrobią strat w tym roku. Zobacz nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 11:07
Z powodu pandemii COVID-19 ruch lotniczy zmniejszy się w 2021 roku o połowę w porównaniu z 2019 rokiem; liczba pasażerów spadnie do 4,6 mld - wynika z wyliczeń Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI World), które podała turecka agencja Anatolia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy załogi samolotów i kierowcy z krajów spoza strefy Schengen muszą być testowani w Polsce na COVID-19?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:45
Rozporządzenie epidemiczne zostanie znowelizowane, z testowania zwolnione zostaną załogi samolotów, pociągów i kierowcy TIR-ów, pochodzące z krajów spoza strefy Schengen, poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń