X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Weryfikacja szczepień pracowników. Pracodawca powinien mieć do tego prawo?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 19:23
Pracodawca będzie mógł wymagać od swojego pracownika przedstawienia świadectwa szczepienia albo negatywnego wyniku testu na koronawirusa? W środę debatowali na ten temat politycy i obywatele. O ocenę tego pomysłu zapytany został przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. Marek Kowalski był gościem Programu 1 Polskiego Radia.
Jak przesunąć pracownika na inne stanowisko pracy lub na prace zdalną w restauracjach?
Jak przesunąć pracownika na inne stanowisko pracy lub na prace zdalną w restauracjach?Foto: shutterstock/Drazen Zigic

Przypomnijmy, w Sejmie dyskutowano w środę nad projektem ustawy umożliwiającej pracodawcom weryfikację pracowników pod kątem szczepień przeciwko COVID-19.

Projekt zakłada, że pracodawcy będą mogli zażądać od zatrudnionych pracowników ważnego testu na koronawirusa, a w przypadku jego braku, informacji o przebytej infekcji lub wykonaniu szczepienia.

W sytuacji odmowy szczepienia pracodawcy mieliby też uprawnienia do oddelegowania pracownika do pracy w innym miejscu i na innym stanowisku.

Stanowisko szefa Federacji Przedsiębiorców Polskich

- W moim odczuciu ten projekt idzie w dobrym kierunku, ale nie odpowiada na wszystkie pytania pracodawców. Bo jak przesunąć pracownika na inne stanowisko pracy lub na pracę zdalną w restauracjach, lub gdy w zakładzie jest zatrudnionych kilka osób? - pytał przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

- W związku z tym powinniśmy mieć możliwość wysłania takiego pracownika na urlop bezpłatny do momentu, gdy się nie zaszczepi - mówi gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
05:19 blazej5.1.mp3 Jak pracodawcy będą weryfikować stan zdrowia pracowników pod kątem koronawirusa, mówił w radiowej Jedynce Marek Kowalski, Przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich./Błażej Prośniewski/.
Czytaj także:

Czytaj także

Koronawirus a Kodeks Pracy. Pytania i odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:43
Co należy do obowiązku pracodawcy? Na co może pozwolić sobie pracownik? Czy firma może wysłać pracownika na przymusowy urlop wypoczynkowy? Kodeks pracy nie przewidział wyjątkowej sytuacji, która pojawiła się wskutek epidemii koronawirusa, co rodzi coraz to nowe pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia pracowników przeciwko COVID-19. Jakie uprawnienia ma pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 17:45
Czy już wkrótce pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19, wyjaśniał w radiowej Jedynce Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek pracy 2022 zdominują rekrutacje i podwyżki płac. Raport: plany mogą być zweryfikowane przez pandemię

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 11:42
W 2022 wzrost wynagrodzeń przewiduje trzech na czterech pracodawców, natomiast obniżki płac zaledwie 3 proc. firm - wynika z raportu firmy Hays Poland. Pracodawcy zamierzają również rekrutować specjalistów z IT, sprzedaży, finansów i księgowości oraz zajmujących się obsługa klienta i produkcją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawca będzie mógł zażądać testu na koronawirusa? Dyskusja w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 15:00
Na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia trwa wysłuchanie publiczne projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19.
rozwiń zwiń