X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przedłużono możliwość uzyskania pomocy z Tarczy PFR. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 08:04
Udzielanie pomocy w formie Pożyczki Preferencyjnej 2.0 w ramach Tarczy PFR dla dużych firm zostanie przedłużone do 31 marca 2022 r., z możliwością wypłaty środków dnia 30 czerwca 2022 r. - zakłada przyjęta przez rząd w trybie obiegowym uchwała w tej sprawie.
W ramach Programu, PFR udziela tzw. dużym przedsiębiorcom wsparcia finansowego w formie finansowania płynnościowego, finansowania preferencyjnego oraz finansowania inwestycyjnego.
W ramach Programu, PFR udziela tzw. dużym przedsiębiorcom wsparcia finansowego w formie finansowania płynnościowego, finansowania preferencyjnego oraz finansowania inwestycyjnego.Foto: Dusan Petkovic/Shutterstock

"Do Programu zostaną wprowadzone zapisy mające na celu przedłużenie terminu działania Programu do 31 grudnia 2022 r. oraz wydłużenie możliwości udzielania pomocy w formie finansowania preferencyjnego 2.0 w ramach Programu do dnia 31 marca 2022 r., z możliwością wypłaty środków w ramach instrumentu finansowania preferencyjnego 2.0 do dnia 30 czerwca 2022 r." - napisano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Przypomniano, że w czerwcu 2020 r. Polski Fundusz Rozwoju rozpoczął realizację rządowego programu "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm".

Komisja Europejska wyraziła zgodę

W ramach Programu, PFR udziela tzw. dużym przedsiębiorcom wsparcia finansowego w formie finansowania płynnościowego, finansowania preferencyjnego oraz finansowania inwestycyjnego na warunkach rynkowych oraz na zasadach pomocy publicznej.

Udzielane pierwotnie finansowanie preferencyjne zakładało przyznawanie przedsiębiorcom pożyczek preferencyjnych w oparciu o decyzję Komisji Europejskiej z dnia 29 maja 2020 r. Pod koniec listopada 2020 r. PFR formalnie rozpoczął procedurę zatwierdzenia nowego instrumentu wsparcia przedsiębiorców. Nowy instrument zakładał wsparcie dużych przedsiębiorstw, które odczuły negatywne skutki obostrzeń obowiązujących w okresie od 1 listopada 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r., poprzez udzielanie pożyczek preferencyjnych ("Pożyczka Preferencyjna 2.0").

W wykazie prac legislacyjnych wyjaśniono, że Pożyczka Preferencyjna 2.0 jest wsparciem finansowym będącym pomocą publiczną oraz może być umorzona w maksymalnej wysokości do 75 proc. jej wartości nominalnej. Komisja Europejska wyraziła zgodę na udzielanie wsparcia w takiej formie 17 czerwca 2021 r.

Zapotrzebowanie firm na finansowanie

"W związku z powyższym oraz znaczącą liczbą wniosków składanych przez Przedsiębiorców o udzielenie finansowania w ramach Pożyczki Preferencyjnej 2.0, złożonych do 30 września 2021 r., tj. do ostatniego dnia, kiedy takie wnioski mogły być składane zgodnie z brzmieniem Programu, oraz obserwowane przez PFR SA zapotrzebowanie firm na finansowanie oferowane w ramach Programu, uzasadnionym jest zapewnienie możliwości udzielania finansowania w okresie dłuższym niż pierwotnie przewidziany" - uzasadniono.

Zaznaczono, że wydłużenie okresu udzielania pomocy zostało zgłoszone Komisji Europejskiej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ramach notyfikacji grupowej dotyczącej programów pomocowych w Polsce związanych z walką z COVID-19.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Umorzenia z Tarczy Finansowej 2.0. Zobacz, jak przygotować się do rozliczenia ze wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 16:27
Ruszyły umorzenia z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla ponad 7 tys. małych i średnich firm. Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk poinformował, że przedsiębiorcy, którzy dostali wsparcie większe niż wyniosły ich straty w pandemii, na zwrot tej nadwyżki mają czas do 15 marca przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do kiedy można składać w ZUS wnioski o zwolnienie z płacenia składek za grudzień?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:15
Od 17 stycznia przedsiębiorcy z określonych branż, którzy ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r., a także skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie sześć razy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką pomoc z powodu COVID-19 dostaną właściciele lokali tanecznych?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 13:10
Od dziś przedsiębiorcy mogą składać wnioski o jednokrotną dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości do 5 tys. zł. Pomoc obejmuje m.in. dyskoteki i miejsca do tańczenia.
rozwiń zwiń