X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dowiedz się, co daje tarcza antyinflacyjna. Rusza rządowa kampania informacyjna

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 10:24
Chronimy rodziny, obniżamy podatki - rusza kampania społeczna na temat Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. "Startujemy z kampanią, której celem jest przybliżenie rozwiązań wdrożonych w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej" - zapowiada Centrum Informacyjne Rządu.
Przykładowe wyliczenia dla rodziny 2+2, mieszkającej w bloku, wskazują na sumaryczny zysk w wysokości 1.076 zł, a dla rodziny 2+4, mieszkającej w domu ogrzewanym węglem - 1.731 zł.
Przykładowe wyliczenia dla rodziny 2+2, mieszkającej w bloku, wskazują na sumaryczny zysk w wysokości 1.076 zł, a dla rodziny 2+4, mieszkającej w domu ogrzewanym węglem - 1.731 zł.Foto: fizkes/Shutterstock

Informacje o działaniach rządu zapobiegających inflacji zostaną rozpowszechnione w mediach - w radiu, telewizji i internecie. Kampania społeczna pokaże, jak wprowadzone obniżki podatków oraz dodatek osłonowy wpłyną pozytywnie na sytuację finansową Polaków.

Tarcza to ochrona polskich rodzin

"Zawsze stoimy po stronie obywateli, dlatego chcemy złagodzić Polakom skutki inflacji wprowadzając Rządową Tarczę Antyinflacyjną. Głównym przekazem - wynikającym już z hasła kampanii - jest stwierdzenie, że Tarcza to ochrona polskich rodzin i wsparcie w sytuacji wzrostu cen. Cel ten osiągnięty zostanie dzięki obniżeniu podatków" - czytamy w komunikacie.

Kampania będzie informować o działaniach podjętych przez rząd:

  • obniżeniu stawki VAT na gaz ziemny,
  • zniesieniu akcyzy i obniżeniu stawki VAT na energię elektryczną,
  • obniżeniu VAT na ciepło,
  • obniżeniu cen paliw,
  • wdrożeniu dodatku osłonowego.

Plan kampanii

Spoty radiowe i telewizyjne będą emitowane od 21 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. W tym samym czasie w outdorze dostępnych będzie ok. 650 tablic reklamowych wyklejonych w całej Polsce.

Kampania to również reklama w prasie ogólnopolskiej i lokalnej - w najważniejszych dziennikach do końca stycznia 2022 r. opublikowanych zostanie prawie 100 reklam informujących o działaniach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

"Nie zapominamy również o przekazie internetowym – sponsorowane posty ze spotami i grafikami publikowane będą w portalach. Ruszy również reklama w sieci Google Display Network. Utworzony został też specjalny portal internetowy chronimyrodziny.gov.pl, zawierający szczegółowe informacje o Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej" - pisze CIR.

Przykładowe wyliczenia

Co Rządowa Tarcza Antyinflacyjna oznacza dla Polaków? Oszczędności po każdym tankowaniu i przy opłacaniu rachunków, ale też brak obaw o możliwość ogrzania swojego mieszkania czy domu w zimowych miesiącach.

Przykładowe wyliczenia dla rodziny 2+2, mieszkającej w bloku, wskazują na sumaryczny zysk w wysokości 1.076 zł, a dla rodziny 2+4, mieszkającej w domu ogrzewanym węglem - 1.731 zł.

Wynika to zarówno z obniżek podatków, jak i z otrzymywania dodatku osłonowego, którego wysokość sięga do prawie 1.500 zł w zależności od liczebności rodziny.

Rozwiązania zawarte w Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej sprawią, że wzrost cen gazu dla gospodarstw będzie jednym z najniższych w Europie i obniżą prognozy dla naszego kraju o 20 pkt proc.

PR24.pl, DoS

Czytaj także

Akcyza na prąd i paliwa w dół. Znamy szczegóły zmian

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 19:44
Dziś Sejm uchwalił ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną i niektóre paliwa silnikowe, brak podatku od energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe, a także brak podatku od sprzedaży detalicznej paliw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny paliw zostaną czasowo obniżone? Minister finansów apeluje do komisarza UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 01:02
"Obniżenie stawki VAT na paliwa mogłoby przyczynić się do ograniczenia negatywnych skutków wzrostu cen na artykuły pierwszej potrzeby, które dotykają przede wszystkim gospodarstwa domowe i rodziny" - zaapelował minister finansów Tadeusz Kościński do komisarza UE ds. gospodarki Paolo Gentiloniego. Szef resortu finansów chce zgody na czasowe obniżenie stawki VAT na paliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: będziemy chronić polskie rodziny przed skokowym wzrostem cen energii

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 21:48
"Dzięki działaniom osłonowym rządu, obniżce podatków i Tarczy Antyinflacyjnej polskie rodziny będą chronione przed skokowym wzrostem cen energii" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Dołączył grafikę, na której przedstawiono m.in. czynniki wpływające na cenę energii.
rozwiń zwiń