X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Praca banków w okresie świąteczno-noworocznym. KIR: przelewy warto zrobić z wyprzedzeniem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 12:12
W nadchodzącym okresie świąteczno-sylwestrowym banki będą pracowały w innym zakresie czasowym niż zwykle, dlatego świąteczne przelewy warto zrealizować z odpowiednim wyprzedzeniem albo skorzystać z przelewów natychmiastowych - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa.
W w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy transakcje w systemach sesyjnych nie są przetwarzane.
W w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy transakcje w systemach sesyjnych nie są przetwarzane.Foto: Shutterstock/wutzkohphoto

Izba informuje, że w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy transakcje w systemach sesyjnych nie są przetwarzane, dlatego w okresie Bożego Narodzenia system Elixir będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie. W Wigilię 24 grudnia (piątek) odbędą się dwie sesje rozliczeniowe, a w pierwszy i drugi dzień świąt nie będą rozliczane żadne transakcje.

Dni rozliczeniowe w okresie przerw świątecznych

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, przelewy zlecone w Wigilię po godz. 13.30 zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji w poniedziałek 27 grudnia. Z kolei transakcje zlecone 31 grudnia (piątek) po godzinie 13.30 zostaną zrealizowane w poniedziałek 3 stycznia 2022 r.

W przypadku Euro Elixir - systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne) w dniach 24 i 31 grudnia obędą się wszystkie sesje rozliczeniowe. Dla tego systemu, kolejne dni rozliczeniowe w okresie przerw świątecznych, to odpowiednio 27 grudnia 2021 r. oraz 3 stycznia 2022 r.

Express Elixir działa całą dobę

Niezależnie od dostępności prowadzonych przez KIR sesyjnych systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system płatności natychmiastowych Express Elixir. System działa całą dobę, przez cały rok, także w weekendy i święta. Umożliwia przesyłanie środków pomiędzy rachunkami w różnych bankach.

Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych dla transakcji w złotych. Ich rozliczenie następuje w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godz.: 9:30, 13:30 i 16:00. W dni ustawowo wolne od pracy i weekendy system nie przetwarza żadnych transakcji.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Mężczyźni więcej rozmawiają z dziećmi o finansach. Częściej niż kobiety wypłacają także kieszonkowe

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 06:48
63 proc. Polaków rozmawia o pieniądzach ze swoimi dziećmi - choćby sporadycznie, a 58,5 proc. uczy dziecko zarządzania pieniędzmi, dając mu kieszonkowe. Zazwyczaj są to sumy nieprzekraczające 100 zł miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 80 proc. młodych Polaków korzysta z e-płatności i bankowości mobilnej. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 07:54
Ponad 80 proc. Polaków w wieku 18-34 lata sięga w internecie po płatności online i bankowość mobilną. Z usług finansowych korzystają najczęściej za pośrednictwem banków, e-sklepów i platform sprzedażowych - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów i spółki Easy Check.
rozwiń zwiń