X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomaga nie tylko rolnikom, ale też rybakom. Całkowita pula środków to ponad 2,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:35
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje środki przede wszystkim beneficjentom z obszarów wiejskich, ale część pieniędzy trafia też do sektora rybactwa i rybołówstwa. Dzieje się tak w ramach programu operacyjnego RYBY 2014-2020 - wyjaśnia zastępca prezesa ARiMR Tomasz Kuśnierek.
ARIMR wspomaga nie tylko rolników, ale też rybaków - m.in. wypłaca rekompensaty covidowe
ARIMR wspomaga nie tylko rolników, ale też rybaków - m.in. wypłaca rekompensaty covidoweFoto: Shutterstock
Posłuchaj
03:11 PR1_AAC 2021_11_30-06-33-45.mp3 ARiMR pomaga nie tylko rolnikom, ale też rybakom. Całkowita pula pomocy to ponad 2,5 mld zł (D.Kwiatkowski/PR1)

- Agencja jest instytucją pośredniczącą w zakresie 5 z 6 priorytetów określonych w programie operacyjnym "Rybactwo i morze" na lata 2014-2020, które służą rozwojowi krajowego sektora rybackiego. Do głównych zadań Agencji należy rozpatrywanie wniosków i umów o dofinansowanie, ale także ocena wniosków o płatność i wypłata tych środków - dodaje Tomasz Kuśnierek.

Na rozwój polskiego rybactwa i rybołówstwa z budżetu Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, wraz z wkładem z budżetu krajowego, przeznaczono 710 milionów euro.

- Z tej kwoty, w przeliczeniu na złotówki, ARiMR ma do rozdysponowania około 2,8 miliarda złotych - wskazuje wiceprezes ARiMR.

Duże zainteresowanie pomocą

Tomasz Kuśnierek podkreśla, że wykorzystanie środków z tego programu jest bardzo duże. Do dziś ARiMR podpisała prawie 8 tysięcy umów na kwotę ponad 2 miliardów złotych.

Różne programy wsparcia dla rybaków

Agencja wypłaca też rekompensaty za straty poniesione w wyniku pandemii. Do tej pory wypłaciła 320 mln zł pomocy. Pieniądze trafiły m.in. do rybaków i firm przetwórczych.

Czytaj także:

Od 2 do 31 grudnia będzie można natomiast składać wnioski o przyznanie pomocy na zmniejszenie oddziaływania rybołówstwa na środowisko morskie oraz dostosowanie połowów do ochrony gatunków.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, D.Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR POLSKA GOSPODARKA

Czytaj także

Ochrona wód przed zanieczyszczeniami rolniczymi. Można otrzymać do 100 tys. zł dofinansowania

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:36
Jeszcze w tym roku rolnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie na inwestycje, związane z ochroną wód przed azotanami, pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Pomoc przeznaczona jest dla rolników, prowadzących chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, którzy planują budowę urządzeń, chroniących wodę przed azotanami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Ważny termin dla ubiegających się o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:05
Od 30 listopada można ubiegać się o wsparcie na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. ARiMR przyjmuje dokumenty do 29 grudnia br. Z pomocy mogą skorzystać rolnicy lub ich małżonkowie oraz domownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza nowy program ARiMR. Dofinansowanie ochrony wód przed azotanami

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 10:00
Rolnicy będą mogli ubiegać się o pieniądze na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzenia rolniczego. Nabór ruszy od 10 grudnia br., a maksymalna wysokość pomocy to 100 tys. zł.
rozwiń zwiń